رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

آغاز 15 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته مصری در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز 15 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته مصری در گیلان

شناسه : 146428234

آغاز 15 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته مصری در گیلان

رشت - ایرنا - 15 محفل انس با قرآن کریم با حضور استاد احمد شحات قاری برجسته مصری از عصر امروز (دوشنبه) در استان گیلان آغاز شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: برگزاری این محافل انس با قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوی این اداره کل تدارک دیده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولین محفل انس با قرآن کریم با حضور این قاری برجسته مصری، عصر امروز در شهرستان املش برگزار شد.

وی با بیان این که دو محفل انس با قرآن کریم نیز امروز با حضور استاد احمد شحات برگزار می شود، اظهار کرد: این محافل ساعت 18 امروز در شهرستان لنگرود و ساعت 21 و 30 دقیقه در شهرستان رودسر برگزار می شود.

وی بیان داشت: محافل انس با قرآن کریم با حضور این قاری مصری فردا (سه شنبه) نیز در شهرستان های لاهیجان، سیاهکل و آستانه اشرفیه برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان تصریح کرد: شهرستان های رودبار، فومن و رشت نیز چهارشنبه هفته جاری میزبان احمد شحات هستند.

وی اضافه کرد: محافل انس با حضور این قاری پنجشنبه هفته جاری در شهرستان های شفت، صومعه سرا و بندرانزلی و جمعه نیز در آستارا، ماسال و تالش برگزار خواهد شد.

در شب 21 رمضان (شب قدر) مصادف با 17 تیر محفل انس با قرآن کریم ساعت 21 و 30 دقیقه با حضور احمد شحات در بقعه متبرکه خواهر امام رضا (ع) رشت برگزار می شود.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نسبت به برگزاری ویژه برنامه ها در شب های قدر و شب شهادت حضرت علی (ع) در بقاع متبرکه و شاخص استان از جمله خواهرامام رضا (ع) رشت ، آقا سید جلال الدین اشرف، امام زاده هاشم و .... اقدام کرده است.

سخنرانی ، مداحی، مراسم قرآن به سر گرفتن، اجرای طرح اطعام و افطاری ساده از جمله برنامه های شب های قدر در اماکن متبرکه و امام زادگان استان است.

استان گیلان 923 بقعه متبرکه دارد.