جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

آغاز هفته سلامت در مدارس انزلی کودک سالم امروز سرمایه فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز هفته سلامت در مدارس انزلی کودک سالم امروز سرمایه فردا

شناسه : 104174338

آغاز هفته سلامت در مدارس انزلی کودک سالم امروز سرمایه فردا

انزلی - ایرنا - دانش آموزان دختر مدرسه توحید انزلی خود را برای هفته سلامت آماده کرده اند؛ یکی روی پلاکاردی که بالا گرفته بود، نوشته کودک سالم امروز سرمایه فردا و دیگری نوشته ای با این مضمون که بهداشت برای همه، همه برای بهداشت؛ دانش آموزان می دانند که سلامت فردای جامعه در دستان کوچک آنهاست.

به گزارش ایرنا، رییس اداره آموزش و پرورش انزلی عصر سه شنبه در نخستین روز از هفته سلامت با حضور در مدرسه توحید و نواختن زنگ سلامت ، در سخنانی مدارس را زمینه ساز سلامت جسمی و روحی جامعه خواند .
سید حسین دریابکی اظهار کرد : همانگونه که در همه دنیا مدارس نخستین مرکز برای ترویج فرهنگ بشمار می روند، طرح سلامت در کشور از مدارس آغاز شد.
وی با اشاره به برخی مشکلات روز جامعه امروز جهانی مانند افسردگی متذکر شد: مربیان بهداشت و مسئولان بهداشت و درمان و دیگر متولیان جامعه، باید به سلامت روح و روان اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان همپای سلامت جسم آنها توجه کنند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کرده اند و این همدلی و همزبانی را می شود در عرصه سلامت و بهداشت جامعه نیز به مورد اجرا در آورد.

*پیشگیری بهتر از درمان
رییس شبکه بهداشت شهرستان انزلی نیز در سخنانی با اشاره به اینکه اول تا هفتم اردیبهشت در ایران هفته سلامت نامگذاری شده، گفت : شعار امسال ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است .
دکتر عارف عابدین نجفی اظهار کرد : تمام تلاش پیشگیری از بروز بیماری ها ، جلوگیری از آلودگی و کاهش بیماری هاست .
وی افزود: گرچه بسیاری از بیماری های واگیر که جان مردم را به خطر می انداخت، تحت کنترل در آمده، ولی بیماری هایی نظیر فشار خون، دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی در اغلب کشورها سلامت مردم را در معرض تهدید قرار داده است .
وی دانش آموزان را به مصرف غذاهای سالم از چهار گروه اصلی و اجتناب از مصرف غذاهای آماده ، غذاهای دارای افزودنی ها ، طعم دهنده ها و رنگ های مصنوعی ترغیب کرد.
در پایان زنگ سلامت به نشانه عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و امید برای سلامت همه اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان به صدا در آمد .
شهرستان بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر، دارای 133 مدرسه با حدود 19 هزار دانش آموز است.