جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

آغاز فصل شکار در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فصل شکار در گیلان

شناسه : 306993015

آغاز فصل شکار در گیلان

فصل شکار پرندگان وحشی در گیلان  از امروز آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان امروز گفت : شکارچیان می توانند با گرفتن پروانه انواع کبوتر ، کبک، تیهو ، بلدرچین ، باقرقره شکم سیاه و سفید ، غاز خاکستری، چنگر ، اردک سرسبز، خوتکا، فیلوش، اردک ارده ای، اردک نوک پهن و تنجه شکار کنند.
قربانعلی محمدپورافزود : شکارچیان می توانند حداکثر تا سی ام بهمن روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته از طلوع تا غروب آفتاب شکار کنند.
وی گفت :  تعداد پرندگانی که شکارچیان می توانند در هریک از این روزها شکار کنند برای هر گونه پرنده از 1 تا 5 قطعه متفاوت بوده که در پروانه شکار قیده شده است.
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان اعلام کرد : شهروندان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ارائه مدارک مورد نیاز پروانه شکار بگیرند.
همه ساله با سرد شدن هوا حدود 250 هزار پرنده مهاجر آبزی و کنار آبزی برای زمستان گذرانی از اروپای شمالی و سیبری به تالاب ها و آبگیرهای گیلان مهاجرت      می کنند.
 تالاب های بین المللی انزلی ، بوجاق کیاشهر ، کیاکلایه لنگرود، امیر کلایه لاهیجان ، آق و استیل آستارا ، سلکه - سیاه کشیم و سرخانکل صومعه سرا ایستگاه مهم این پرندگان است.
پرندگان مهاجر بعد از لانه گذاری و جوجه آوری اوایل بهار به موطن اصلی شان برمی گردند.