رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

آغاز تولید نمایش رادیویی خط خون در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز تولید نمایش رادیویی خط خون در گیلان

شناسه : 203013281

نمایش رادیویی خط خون

تولید نمایش رادیویی خط خون در گیلان آغاز شد .
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ؛ رییس کمیته تبلیغات و روابط عمومی ستاد کنگره ملی 8000 شهید گیلان با اعلام این خبر گفت : تولید نمایش رادیویی خط خون در راستای برگزاری نخستین کنگره ملی 8000 شهید استان گیلان در صدای مرکز گیلان آغاز شده است .
علی طلوعی با بیان اینکه این نمایش رادیویی با گرامیداشت یاد و خاطره 50 نفر از سرداران شهید استان گیلان در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی تهیه و تولید می شود ، افزود : نمایش رادیویی خط خون در 50 قسمت 30 دقیقه ای برای پخش از رادیو گیلان ساخته می شود .
وی خاطرنشان کرد : این نمایش بر اساس وصیتنامه و ذکر خاطرات شهیدان توسط خانواده ، دوستان و همرزمان آنها در جبهه های حق علیه باطل ، به مرور داستان زندگی حماسه آفرینان سال های دفاع مقدس و تشریح دلاوری ها و رشادت های سرداران سرفراز گیلانی می پردازد .
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به اینکه نویسندگی ، کارگردانی و تهیه کنندگی این نمایش رادیویی الف را مریم واحد برعهده دارد ، گفت : مهدی مددکار ، بهرام نوری ، مهدی مخبری ، ابراهیم عاقلی ، مهدی آذر ، مجید پتکی ، طاهره اسماعیلی ، عفت جمالی پور و مریم واحد بازیگران نمایش رادیویی خط خون هستند .
نخستین کنگره ملی 8000 شهید استان گیلان با حضور شخصیت های کشوری و استانی اردیبهشت سال آینده در رشت برگزار می شود .

منبع: باشگاه خبرنگاران