جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

آغاز به کار سینمای هنر و تجربه با خواب تلخ در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز به کار سینمای هنر و تجربه با خواب تلخ در گیلان

شناسه : 203008109

سینمای هنر و تجربه

سینمای هنر و تجربه در استان با نمایش فیلم سینمایی خواب تلخ در سینما میرزاکوچک رشت آغاز به کار کرد .
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ؛ معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : خواب تلخ ؛ فیلمی به نویسندگی و کارگردانی محسن امیر یوسفی در سال ١٣٨٢ و روایتگر داستان مرده شوری است که در مواجهه با فرشته مرگ قرار می‌گیرد .
سید وحید فخرموسوی گفت : عباس اسفندیاری ، محسن رحیمی ، دلبر قصری ، یدالله انوری ، اصغر کاظمی و ابراهیم قپاندار از بازیگران این فیلم هستند و فیلمبرداری آن هم توسط بایرام فضلی انجام شده است .
وی خاطرنشان کرد : این فیلم ، از نظر ساختار روایی در سینمای ایران ، فیلمی متفاوت است و امیر یوسفی در آن با رویکردی طنز آمیز به شکاف مدرنیته و سنت در جامعه ایران پرداخته است .
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : خواب تلخ  ١٨ دی ماه ساعت ٢٠:٣٠ در سینما میرزا کوچک رشت برای علاقه مندان اکران می شود .
خواب تلخ ؛ نخستین بار در سال ۲۰۰۴ در بخش دو هفته کارگردان های جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و علاوه بر دریافت جایزه نگاه جوان این بخش ، نامزد دریافت دوربین طلایی کن هم شد.
این فیلم در بیش از 40 جشنواره بین المللی به نمایش درآمد و برنده جوایزی چون جایزه اسکندر طلایی جشنواره تسالونیکیو جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدین) شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران