جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

آغاز برداشت نارنگی از باغ های مرکبات شرق گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز برداشت نارنگی از باغ های مرکبات شرق گیلان

شناسه : 310483864

آغاز برداشت نارنگی از باغ های مرکبات شرق گیلان

برداشت نارنگی از باغ های مرکبات شرق گیلان آغاز شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: با آغاز برداشت نارنگی از باغ های شرق گیلان ،محصول نوبرانه مرکبات وارد بازارهای استان شده است.
حبیب جهانساز افزود :  برداشت مرکبات از باغ های گیلان از آذر آغاز می شود. 
وی با اشاره به اینکه حدود 5درصد سطح باغ های مرکبات گیلان از باغ های نارنگی است گفت: تولید اصلی مرکبات شامل انواع مرکبات محلی و تامسون است که دارای بازارپسندی خوبی است که علاوه بر تامین نیاز استان به دیگر استان ها هم ارسال می شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان افزود : گیلان جایگاه ویژه ای در تولید مرکبات دارد و امسال از 11 هزار و 118هکتار باغ های مرکبات در شرق گیلان برداشت 120 هزار تن تولید انواع مرکبات پیش بینی شده است .
وی سال گذشته را با تولید 150هزارتن مرکبات سال استثنایی در تولید مرکبات دانست و گفت : وضعیت امسال از نظر تولید مرکبات در وضعیت متعادلی قرار دارد.
جهانساز افزود : گیلان با داشتن حدود 4 درصد سطح باغ های مرکبات کشور رتبه پنجم تولید مرکبات را در کشور دارد و در این استان 26هزار بهره بردار در این بخش فعالیت دارند.
وی گفت : شهرستان های رودسر با 5هزار و 280 هکتار سطح باغ 50 درصد تولید مرکبات ، املش 30 درصد و لنگرود نیز 12درصد تولید مرکبات گیلان را برعهده دارند.
 
منبع : خبر گیلان