رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸

آغاز اجراي طرح گاز رساني به 435 روستا در گيلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اجراي طرح گاز رساني به 435 روستا در گيلان

شناسه : 149621868

آغاز اجراي طرح گاز رساني به 435 روستا در گيلان

اجرای طرح گازرسانی به 435 روستای در گیلان دیروز آغاز شد. 
مراسم آغاز اجرای این طرح بزرگ در روستای شیرجوپشت لاهیجان برگزار شد.
مديرعامل شركت گاز گیلان در این مراسم اعلام کرد: برای اجرای طرح گاز رسانی به 435 روستا 2 هزارو30 ميليارد ریال هزینه خواهد شد.
جمشید ظهیری گفت: با اجرای این طرح گازرسانی که تا پایان سال 95 به بهره برداری خواهد رسید 69 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی افزود: با اجرای این طرح گازرسانی  به 435 روستا شاخص بهره مندی خانوارهای روستای گیلان از 77 درصد به  99 درصد افزایش خواهد یافت.
مديرعامل شركت گاز گیلان تصریح کرد: لاهيجان با 64 روستا، فومن با 63 روستا، سياهكل با 48 روستا و رشت با 41 روستا بيشترين تعداد روستاهای برخوردار از گاز در گیلان هستند.
استاندار نیز در مراسم آغاز طرح گاز رسانی به 435 روستا گفت: در 2 سال آینده به 917 روستا در گیلان گازرسانی می شود.
محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه با اجراي اين طرح، لاهيجان به عنوان دومين شهرستان سبز استان شناخته خواهد شد افزود: پیش از این در سال ؟ بندرانزلی نخستین شهرستان سبزاستان شد. استاندار با قدراني از مديران استاني و شهرستاني و همچنین  پيگيري هاي نمايندگان گیلان در مجلس شوراي اسلامي برای تخصیص اعتبارات گازرساني تصريح كرد: از پيمانكاران انتظار داريم با تعهد و امانتداري این طرح ها را زودتر اجرا کنند. 
در ادامه ایرج ندیمی  نماينده لاهيجان و سياهكل در مجلس شوراي اسلامي گفت: همدلي در گازدار شدن روستاهاي بالاي 20 خانوار در دولت شكل گرفت و مجلس نيز با تصویب اعتبارات اجرای آن در تحقق این کار مهم موثر بوده است.
 
منبع : خبر گیلان