جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته دفاع مقدس و ماه محرم - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته دفاع مقدس و ماه محرم

شناسه : 347187431

صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته دفاع مقدس مقارن با  آغاز ماه محرم، برنامه های ویژه ای پیش بینی کرده است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گیلان، مهندس ظهیری مدیرکل مرکز با اشاره به اینکه امسال هفته دفاع مقدس با ماه محرم متقارن شده ، گفت: این فرصتی ارزشمند است که از تلاقی این دو واقعه بهره لازم را برده و مفاهیم ایثار و شهادت و اهداف قیام و نهضت عاشورا را به ویژه به نسل جوان انتقال دهیم. 
وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، امربه معروف و نهی از منکر، پیام عاشورا و شهدای مدافع حرم محور اصلی برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان را در این ایام تشکیل می دهند. 
مهندس ظهیری در ادامه گفت: سیمای مرکز گیلان با ویژه برنامه های  «سوگنامه ماه و خورشید» ،پخش زنده همایش شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل،سخنرانی های ویژه برای ماه محرم  و با ویژه برنامه های: روایت شیدایی ، پخش زنده رژه نیروهای مسلح، آسمانی ها، قدسیان، راهیان نور و فیلم ها و مستندهای مناسبتی در هفته دفاع مقدس همراه بینندگان شبکه باران خواهد بود.
وی به پخش زنده برنامه های سیمای مرکز گیلان برای پوشش زنده عزاداری های مردم ولایی استان اشاره کرد و اظهار داشت: تجمع عزاداران حسینی در رشت، آستانه اشرفیه، رودسر، ماسال و منطقه آزاد بندرانزلی در روزهای تاسوعا و عاشورا به طورزنده از شبکه استانی و ملی پخش خواهد شد.
مهندس ظهیری از « هشت سال عاشقی»، نمایشهای 30دقیقه ای «نذر باران » و «تکیه حضرت ابوالفضل(ع)» ، «سرود اشک» با موضوع شعر عاشورایی، پخش 4 سخنرانی  از خطیبان برجسته استان در روزهای تاسوعا و عاشورا،بسته هایی تحت عنوان مداحی از نگاه ولایت به عنوان ویژه برنامه های ماه محرم یاد کرد و افزود: رادیو گیلان همچنین با ویژه برنامه های : هشت سال عاشقی،نمایش «مسافران باران » ویژه  شهدای مدافع حرم، «نوای نینوا» با موضوع اشعار دفاع مقدس،نمایش «مرد سوم» ،مستند« PCR77»  در هفته دفاع مقدس مخاطبان خود را همراهی می کند . 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان اضافه کرد : خبر گیلان نیز با پخش گزارش های ویژه آیین ها و عزاداری های مردم گیلان در ماه محرم و اخبار و رویدادهای هفته دفاع مقدس و با گفتگوهای ویژه  با فرماندهان و کارشناسان مذهبی ، برنامه های این ایام را منعکس خواهد کرد.