جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

اعلام هفت مرکز مجاز عرضه دام زنده برای عید سعید قربان در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام هفت مرکز مجاز عرضه دام زنده برای عید سعید قربان در رشت

شناسه : 64211563

معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ساماندهی هفت مرکز عرضه دام زنده همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان در شهرستان رشت خبر داد.

' مجید زیرک' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان و لزوم نظارت بر عملکرد و کنترل مراکز عرضه دام زنده گفت: فروش دام در واحدهای صنفی و در سطح شهر ممنوع است و مکان های ثابت عرضه دام با نظارت و کنترل دستگاه های مرتبط با این حوزه انجام می شود.

وی یک مرکز واقع در جاده تهران جنب آرامستان باغ رضوان رشت، دو مرکز در کیلومتر یک جاده جیرده، دو مرکز در انتهای پیرکلاچای – پاچ کنار، یک مرکز در کشتارگاه صنعتی رشت واقع در جاده سراوان به فومن و یک مرکز در جاده کوچصفهان روبروی سه راه جعفرآباد را از جمله مراکز مجاز به عرضه فروش دام زنده در شهرستان رشت عنوان کرد.

زیرک یادآور شد: فروش دام در واحدهای صنفی و در سطح شهر ممنوع است و در صورت مشاهده عرضه و فروش دام زنده در سطح شهر با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطر نشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته نمایندگان دامپزشکی و ناظران شرعی بر فعالیت فروشندگان دام زنده در این مراکز نظارت دارند.

وی همچنین استقرار اکیپ دامپزشکی و نیروی انتظامی در اماکن مجاز به عرضه دام زنده را از دیگر اقدامات نظارتی در عید قربان عنوان کرد.

روز یکشنبه هفته پیش رو سیزدهم مهر ماه مطابق با دهم ذیحجه عید سعید قربان است.

منبع: ایرنا