رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

اعضای بی سواد خانواده های 340هزار دانش آموز کشور شناسایی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

اعضای بی سواد خانواده های 340هزار دانش آموز کشور شناسایی شدند

شناسه : 63999832

رشت - ایرنا - مدیرکل دفتر نظارت ، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اعضای بی سواد خانواده های 340هزار دانش آموز کشور شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، ˈمهدی نامجومنشˈ روز چهارشنبه در جشنواره تجلیل از دستگاه های برتر در امر سوادآموزی در سالن اجتماعات پژوهشکده تعلیم و تربیت گیلان در رشت افزود : این تعداد دانش آموز دارای حداقل یک عضو بی سواد با عنوان پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، پدربزرگ و مادربزرگ در خانواده شان هستند .

وی اظهار داشت : برای باسواد کردن اولیاء بیسواد این تعداد از دانش آموزان در کشور، با اجرای طرح باسواد کردن اولیاء بیسواد دانش آموزان اقدام می شود .

مدیرکل دفتر نظارت ،سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور خاطر نشان کرد : طرح باسواد کردن اولیاء بیسواد دانش آموزان یکی از طرح های مهم این سازمان در سال جاری است .

وی طرح باسوادی گروه سنی 10 تا 20 سال را یکی دیگر طرح های سازمان نهضت سوادآموزی عنوان و بیان داشت : برآورد می شود که 50 هزار بیسواد در این گروه سنی در کشور داشته باشیم .

نامجو منش با بیان اینکه تمام سعی برای ریشه کنی بیسوادی به کار گرفته شده است ، اظهار کرد : هدف گذاری برای ریشه کنی بیسوادی در کشور تا پایان برنامه پنجم است .

وی انسداد مبادی بیسوادی را از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی در کشور نام برد و یادآور شد : اجرای طرح انسداد مبادی بیسوادی در ریشه کنی بیسوادی ضرورت دارد .*** سوادآموزی تک بعدی در دنیای کنونی جایی ندارد

مدیرکل دفتر نظارت ،سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان این که سوادآموزی تک بعدی در دنیای کنونی جایی ندارد، گفت : یک دستگاه به تنهایی نمی تواند در امر ریشه کنی بیسوادی اقدام کند .

ˈمهدی نامجومنشˈ با تاکید بر ضرورت همکاری و همدلی همه دستگاه ها برای ریشه کنی بیسوادی افزود : کشورهای موفق در ریشه کنی بیسوادی با نهضت و جهاد توانستند در این کار موفق شوند .

وی با بیان این که همه بایستی برای ریشه کنی بیسوادی حرکتی جهادی داشته باشند ، خاطر نشان کرد : با 20 دستگاه تفاهمنامه مشترک منعقد شده تا در عرصه سوادآموزی به کمک نهضت بشتابند .

مدیرکل دفتر نظارت ، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور بیان کرد : اگر مشارکت دستگاه ها عمق بیشتری داشته باشد، سرعت بخشیدن به امر سوادآموزی را نیز در پی دارد .*** حرکت رو به جلو در سوادآموزی گیلان مشهود است

مدیر کل دفتر نظارت ، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی گفت : حرکت رو به جلوی سوادآموزی در گیلان مشهود است .

ˈمهدی نامجو منشˈ ضمن ابزار رضایت از عملکرد نهضت سوادآموزی در گیلان افزود : در این استان شاهد سوادآموزی سالم هستیم .

وی با بیان این که در گیلان آزمون های مربوط به سوادآموزی به صورت متمرکز انجام می گیرد ، اظهار کرد: دستگاه ها در گیلان نیز بایستی برای ریشه کنی بیسوادی با نهضت بیش از پیش همکاری داشته باشند .

در جشنواره تجلیل از دستگاه های برتر در امر سوادآموزی ، دست اندرکاران11 دستگاه برتر تجلیل شدند .

بر اساس سرشماری سال 90 ، 1 / 95 درصد جمعیت استان گیلان باسواد هستند .

ایرنا