جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان

شناسه : 161942250

اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان

رشت - ایرنا - معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان از اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در نوزدهم مردادماه جاری خبر داد.

به گزارش روز شنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ سیدحسین صدرممتاز گفت: مشمولان دیپلم و زیردیپلم که موعد اعزامشان روز دوشنبه نوزدهم مردادماه جاری می باشد، باید برای اعزام به مراکز آموزش ساعت 7 تاریخ یادشده در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان واقع در رشت، بلوار خلیج فارس، کیلومتر سه جاده رشت به تهران، جنب راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.
وی با توضیح ماده 58 قانون وظیفه عمومی اصلاحی بیست و دوم آبان ماه سال 1390 افزود: طبق این قانون برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، شش ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد.
سرهنگ صدرممتاز اظهار داشت: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یکسال باشد، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان اضافه کرد: در اجرای آیین نامه صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا، سربازان متاهل بعد از سپری کردن دوره آموزش رزم مقدماتی، ادامه خدمت خود را در استان محل سکونت سپری خواهند کرد.
وی بیان داشت: مشمولان متاهلی که مرکز آموزش آنان خارج از استان تعیین شده، می توانند قبل از تاریخ اعزام خود به معاونت وظیفه عمومی مراجعه تا با هماهنگی سازمان وظیفه عمومی ناجا و در صورت وجود مرکز آموزش در داخل استان، نسبت به تغییر مرکز آموزش آن به گیلان اقدام شود.