جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

اعتبار چند صد میلیارد تومانی برای رونق تولید در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبار چند صد میلیارد تومانی برای رونق تولید در گیلان

شناسه : 250706827

اعتبار چند صد میلیارد تومانی برای رونق تولید در گیلان

4 هزار و700 میلیارد ریال اعتبار امسال برای کمک به بخش تولید گیلان اختصاص یافته است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استاندار گیلان امروز در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان در رشت گفت : این اعتبار را ستاد اقتصاد مقاومتی کشور اختصاص داده است.
 محمد علی نجفی افزود :  با توزیع هدفمند و برنامه ریزی شده اعتبارات بخش تولید       می توان 7هزار و 500 فرصت شغلی در گیلان ایجاد کرد.
وی گفت : تسهیلات اختصاص یافته  برای تامین سرمایه در گردش واحدهای کوچک و متوسط صنعتی و تولیدی با ظرفیت اشتغال 50 تا 100 نفر اعطا می شود.
استاندار گیلان اضافه کرد : صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه ساخت که بیشتر از60 درصد پیشرفت دارند و تا پایان امسال به بهره برداری می رسند هم مشمول بهره مندی از تسهیلات ستاد اقتصاد مقاومتی هستند.
محمدعلی نجفی اعلام کرد : سامانه ی بهینه یاب با آدرس اینترنتی  www.behineyab.ir   هم برای ثبت مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی راه اندازی شده و تاکنون 295 درخواست در آن به ثبت رسیده است.
وی در ادامه با بررسی مشکلات 15 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی گیلان دستورات لازم را برای بهره مندی از تسهیلات بانکی، تخفیفات مالیاتی و تسهیل امور اداری شان صادر کرد.
علی منتظری رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان نیز گفت : از مجموع 295 واحدهای تولیدی گیلان ثبت نام شده در سامانه بهینه یاب 254 مورد متقاضی دریافت سرمایه در گردش هستند و بقیه کمک برای تکمیل طرح های نیمه تمام را خواستارند.
گیلان 3 هزار واحد تولیدی و صنعتی با حدود 90 هزار اشتغالزایی دارد.
منبع : خبر گیلان