جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

اظهارات آقای محسن رضایی در رشت - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اظهارات آقای محسن رضایی در رشت

اظهارات آقای محسن رضایی در رشت


Loading the player...

محسن رضایی ظهر امروز چهارشنبه 22 خرداد میهمان مردم گیلان در رشت بود و در محوطه ورزشگاه شهید عضدی رشت از نزدیک با حامیان و طرافدارانش ملاقات و برنامه های خود را تشریح کرد.

این نامزد یازدهمین روز انتخابات ریاست جمهوری با تشریح دیدگاههای خود در مورد اداره و مدیریت کلان کشور گفت: امروز وضعیت کشورمان به گونه ای است که باید به دور از کشمکش های سیاسی و جناحی مسیر پیشرفت و موفقیت را دنبال کنیم.

محسن رضایی با اشاره به وضعیت اشتغال جوانان کشور به ویژه جوانان تحصیل کرده خاطرنشان کرد: وجود حتی یک جوان بیکار با مدرک لیسانس و فوق لیسانس برای کشور ثروتمندی مثل ایران قابل قبول نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش ارزش پول ملی در سال های اخیر گفت: ارزش پول ملی کمتراز ارزش سرزمین ما نیست و ما باید ارزش این معیار اقتصادی را ارتقا  دهیم.


این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از کشمکش های دو حزب مطرح در کشور گفت : ما نمی گوییم دعوا نکنید و کشمکش نداشته باشید بلکه باید همه دعواها و کشمکش ها بر سر بیکاری، فقر و تورم و اقتصاد نابسامان کشور باشد.

محسن رضایی با اشاره به اینکه تحریم اقتصادی دشمنان در سالهای اخیر به اوج خود رسیده گفت: باید به دور از جناح بندی و با استفاده از ظرفیت همه اقوام و نخبگان کشور، دولتی قوی تشکیل دهیم تا این مرحله سخت و طاقت فرسا را پشت سر بگذاریم.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من در همه سخنرانی ها مشکل اصلی کشور را مشکل اقتصادی می دانم گفت: برای حل مسئله اقتصادی بیش از 14 برنامه دارم و ساعتها کار کارشناسی برای تدوین آنها انجام داده ام.

محسن رضایی در ادامه به توانمندیهای گیلان به عنوان استانی مستعد برای پیشرفت گفت: این ظلم است که بگوییم چون گیلان استانی کشاورزی است نباید صنعت در آن پیشرفت کند. بلکه باید زمینه را برای پیشرفت گیلان در همه ابعاد فراهم کنیم.

وی با انتقاد از وضعیت نامطلوب کشاورزی در گیلان و هزینه های بالا و درآمد کم کشاورزان گفت: امروز تولید چای، برنج و ابریشم که محصولات استراتژیک هستند در استان رو به نابودی است و کسی هم پاسخگو نیست.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به برخی از برنامه های مدون خود اشاره و تصریح کرد: اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها  با محوریت از بین بردن گرانی، پرداخت یارانه سبز به کشاورزان، اعطای وام 23 میلیونی ازدواج به جوانان، توزیع عادلانه سهام عدالت و حق خرید و فروش آن، سربازی حرفه ای به جای سربازی اجباری از مهمترین برنامه هایی است که در دستور کار خود دارم.

محسن رضایی افزود: باید جهاد بزرگ اقتصادی به راه بیندازیم اما در این میان نباید از جهاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و پیشرفت سیاست های داخلی و خارجی نیزغافل بود.

وی اصلاح رابطه دولت و مردم، استفاده از اندیشمندان و نخبگان و ارتقا سیاست داخلی و خارجی را از دیگر برنامه های خود اعلام کرد و گفت: امیدوارم همانطور که در 3 امتحان انقلاب، امنیت و دفاع پیروز و سربلند شدم در امتحان چهارم که اقتصاد است نیز پیروز شوم.

حدود 200 نفر در سخنرانی محسن رضایی در رشت حضور داشتند.

محسن رضایی پس از سخنرانی رشت را به مقصد تهران ترک کرد.

 

منبع : خبرگیلان