سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

اظهارات آقای علی اکبر ولایتی در رشت - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اظهارات آقای علی اکبر ولایتی در رشت

اظهارات آقای علی اکبر ولایتی در رشت


Loading the player...
اخلاق مداری – ثبات در تصمیم گیری و احترام به نظرات مردم از ویژگی های دولت من خواهد بود.

علی اکبر ولایتی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در جمع هوادارانش در مهدیه ی رشت به تبیین برنامه های دولت آتی خویش پرداخت و تصریح کرد: مردم انتظار دارند دولت با تلاش مدبرانه به اداره ی امور کشور پرداخته و مشکلات را مرتفع کند.

وی تولید محوری و مردم محوری را برای تقویت اقتصاد داخلی ضروری دانست و افزود: اقتصاد تولید محور اشتغالزاست و علاوه بر کاهش بیکاری تورم و گرانی را کنترل می دهد.

علی اکبر ولایتی تصریح کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی عدالت اجتماعی با سپردن فعالیتهای اقتصادی به آحاد ملت تحقق می یابد و این از جمله برنامه های اقتصادی دولت من پس از پیروزی در انتخابات است.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر با گرانی و تورم افسار گسیخته مواجه ایم افزود : وظیفه ی دولت کنترل نقدینگی و جلوگیری از بروز تورم است و برنامه ریزی در بخش تولید و اشتغال زنجیره ای ست که با تدبیر بوجود می آید .

وی اقتصاد داخلی کشور را با سیاست خارجی آن بهم پیوسته دانست و گفت: امروز مردم ما با هوشیاری کامل و بطور دقیق دریافته اند که برای رفع مشکلات داخلی باید سیاست خارجی را طبق منافع ملی تنظیم کرد.

علی اکبر ولایتی تصریح کرد: اگر آمریکا نسبت به ایران از موضع بالا برخورد کند شیوه ی ما برای پاسخگویی همان رفتار امام خمینی و مقام معظم رهبری ست.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مقاومت همراه با تعدیل تحریمهای بین المللی را رمز سرافرازی و حفظ اقتدار کشور برشمرد و افزود : تجربه ی موفقیت در عرصه ی دیپلماسی را در دروان دفاع مقدس پشت سر گذاشته ایم بطوریکه با تلفیق استقامت در حوزه ی دیپلماسی و مقاومت در جبهه های حق علیه باطل عزت ایران را حفظ کرده ایم.

علی اکبر ولایتی با اشاره به تجربیات خود در حوزه ی سیاست خارجی کشور گفت : دولت او با کاهش مشکلات خارجی زمینه ی بهبود معیشت مردم و کاهش اثرات تورمی تحریمها را به ارمغان خواهد آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دولت متمم پرداخت و گفت : هر صد روز یکبار گزارشی از عملکرد دولت را به مردم می دهم و ضمن بیان دستاوردها نکات ضعف موجود را با مردم در میان می گذارم تا از نظرات آنان به عنوان دولت متمم در تصمیم گیری بهره گیری کند.

علی اکبر ولایتی استفاده از نیروهای با تقوا – کاردان و خداترس را از دیگر ویژگی های دولت خود برشمرد و تصریح کرد : در هر دوره می توان 14 بار و هر بار به فاصله ی 100 روز به مردم گزارش واحد و آنان را از میزان موقعیت دولت در اداره ی امور مملکت آگاه ساخت ./

این نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری در پایان به ظرفیتها و توانمندیهای استان گیلان اشاره کرد و گفت: پیشینه ی غنی تاریخی و فرهنگی استان همراه با موقعیت خاص جغرافیایی آن زمینه ای فراهم ساخته تا بتوان در اسرع وقت برای رفع مشکلات معیشتی مردم و بنیادی جوانان گام برداشت.

علی اکبر ولایتی با اشاره به همسایگی گیلان با 4 کشور حاشیه خزر از تشکیل شورای همکاری دریای خزر برای بهبود روابط اقتصادی آنان با ایران خبر داد و گفت: با تقویت اقتصاد دریا محور می توان بخش قابل توجهی از عواید حاصل از گسترش روابط اقتصادی با حاشیه خزر را به استانهای شمالی اختصاص داد.

وی همچنین برضرورن حمایت از بخش کشاورزی در گیلان تاکید کرد و گفت: بسیاری از محصولات کشاورزی این استان مانند چای و برنج از کیفیت بالایی برخوردارند که با برنامه ریزی درست و حمایت بموقع از کشاورزان می توانند نیازهای اساسی کشور را تامین و از ورود محصولات مشابه خارجی جلوگیری کنند.

منبع : خبر گیلان