سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اشکورات - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اشکورات

Loading the player...


در قسمت شرق گيلان سرزمين کوهستاني و جنگلي با طبيعتي بکر، نامکشوف و رام نشدني که اسرار فراوان در دل سنگي و کالبد سبز خود دارد ديده هر بيننده اي را به خود محصور مي سازد.
اين منطقه که در امتداد سلسله کوه هاي البرز قرار دارد از جنوبي ترين نقطه شهرستان رودسر آغاز شده تا جنوبي ترين نقطه شهرستان رامسر ادامه مي يابد.

اشکور از جنوب به قزوين، از مغرب به املش و رودبار الموت، از مشرق به بخش کوهستاني رامسر و تنکابن و از شمال به دامنه هاي کوهستاني رحيم آباد محدود مي شود.

"اشکور" جزء بخش رحيم آباد شهرستان رودسر و در جنوب شهر کلاچاي به سمت رحيم آباد قرار گرفته و عجائب هفتگانه اي را در دل خود جاي داده که قدمتي به درازاي تاريخ دارد.

"مسجد ناصرالحق يا ناصرالکبير(ع)" معروف به آستانه هفت امام در روستاي رودبارک از دهستان اشکور سفلي قرار دارد که در قرن سوم هجري قمري ساخته شده و يکي ازعجائب هفتگانه اشکور به شمار مي آيد. روستاي رودبارک با روستاهاي نرکي و توسه چال همسايه است و در 35 کيلومتري بخش رحيم آباد و 50 کيلومتري جنوب شرقي شهرستان رودسر واقع شده است.

در قرن سوم هجري قمري به دستور ناصرالحق (ناصرالکبير) ابومحمد حسن معروف به حسن اطروش نوه حسن بن زيد در روستاي رودبارک مسجدي ساخته شد که بعدها اين مسجد بنام آستانه هفت امام معروف شده است.


نوع: تولید ویژه نمایشی

موضوع : دیدنی های گیلان

عوامل برنامه عبارتند از:

تهیه کننده : سیرنگ پوررحیمی

کارگردان: صادق حسین پور

تولید ویژه: خانم معصومه مفیدی