جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آشنایی با آقای حسینعلی عباسی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آشنایی با آقای حسینعلی عباسی

آشنایی با آقای حسینعلی عباسی


«مصاحبه اختصاصي خبرنگار امور رفاهي مركز ، با يكي از پيشكسوتان صداوسيماي مركز گيلان »لطفاً خودتان را معرفي كنيد.
حسینعلی عباسی هستم در 30 خرداد 1332 در شهر رشت متولد شدم ودر 6 فروردین 1361 ازدواج نموده که ثمره این ازدواج یک دختر بوده ، ایشان موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته میکروبیولوژی شده اند .
در چه سالي وبا چه عنوان شغلي شروع به فعاليت نموديد؟
پس از اخذ دیپلم وگذراندن دوره خدمت در سال 57 با عنوان شغلی کارمند ارتباطات به استخدام رادیو وتلویزیون درآمدم .

با كدام يك از همكاران ارتباط نزديكتري داشته و داريد؟
آقایان حبیب مستفیضی ونوراله الیان


از خاطرات تلخ وشیرین دوران کارتان تعریف کند ؟
یادم می آید در سالی که زلزله رخ داد در زمان آقای جبل عاملی بمدت چند روز کسی به اداره نمی آمد اما ما در اداره حاضر بودیم وحتی مدت 3 شبانه روز به منزل مراجعه نکردیم ودر حالی که کلیه ارتباطات با تهران قطع شده بود من با استفاده از یک کلید کومیتوتاتور ارتباط شهری را از طریق FX سازمان (که به رشت داده بود)جاهای مهم شهر از جمله استانداری را با تهران برقرار نمودم ، بهمین دلیل علاوه بر اینکه از طرف سازمان مورد تشویق قرار گرفتم شخص استاندار که آقای تابش بودند با دادن یک سکه عملکرد من را مورد تقدیر قرار دادند .


در حرفه تان چقدر موفق بوده اید ؟
چون به شغلم علاقمند بودم فقط به اینکه پاسخگوی تلفن باشم اکتفا نکرده واز همان اول شروع به یادگیری در خصوص  چگونگی خطوط تلفن تعمیرات ونگهداری وسایل مربوط به آن شدم تا جایی که الان کلیه امور تعمیرات و... در مرکز بعهده من می باشد وبمدت ده سال است که بعداز بازنشستگی نیز همچنان این وظیفه را بعهده دارم ضمناً علاوه بر این پروژه هایی را نیز در بیرون از اداره اجرا نموده وهمچنین در حال اجرا دارم وفکر می کنم در زمینه حرفه ام تقریباً موفق بوده ام .


در رویاهای کودکی چه شغلی را در سر می پروراندید ؟
همیشه دوست داشتم در زمینه فنی کار کنم.


اهل ورزش هستيد؟
زیاد نه ولی تقریباً همیشه دوچرخه سواری می کنم .


برای دوران بازنشستگی چه برنامه ای داشته ودارید ؟
چون بلافاصله بعد از بازنشستگی بصورت قراردادی در اداره مشغول به کار شدم هنوز نتوانسته ام برنامه ای برایش بریزم چون احساس می کنم همچنان شاغلم ولی بیرون از اداره بصورت آزاد پروژه هایی در زمینه کاری خودم انجام داده ام .


به نظر شما رمز موفقیت یک انسان در چیست ؟
صداقت در کلیه امور زندگی – تلاش وکوشش وانجام دادن صحیح امور محوله می تواند انسان را در راه رسیدن به هدف همراهی کند .


آیا تاکنون از شما تقدیر بعمل آمده است ؟
تقریباً در تمام سالهای خدمتم چه بصورت کتبی وچه بصورت پاداش نقدی مورد تشویق قرار گرفته ام ولی در سال 76 بعنوان کارمند نمونه مرکز انتخاب ودر جشنواره شهید رجائی مورد تشویق قرار گرفتم .


صحبت پایانی
به نظر من یا نباید شغل کارمندی را قبول کنیم ویا اگر متعهد شدیم می بایست به نحو احسن با همکاران برخورد نمائیم برای اینکه ما ارباب رجوع بیرونی نداریم وفقط وفقط همکاران طرف حساب ما هستند همیشه فکر کنیم ما یک خانواده ایم وافراد یک خانواده باید برای هم دلسوز ومفید باشند اگر این چنین عمل شود محیطی صمیمی وعاری از هرگونه تشنج خواهیم داشت واگر بعد از بازنشستگی هر جای این عالم یکدیگر را دیدیم از خجالت سر فرود
نمی آوریم وبا آغوش گشاده پذیرای یکدیگر می شویم .
مصاحبه كننده :مژگان عبادی