جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

استقبال شهروندان آستارایی از جزءخوانی قرآن کریم - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال شهروندان آستارایی از جزءخوانی قرآن کریم

شناسه : 138180559

استقبال شهروندان آستارایی از جزءخوانی قرآن کریم

آستارا - ایرنا - جزء خوانی دسته جمعی قرآن کریم در مصلای نماز جمعه آستارا مورد استقبال شهروندان این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا مصلای نماز جمعه شهرستان آستارا در ایام ماه مبارک رمضان عطر و بوی بهار قرآن را به خود گرفته است.

وقتی از کنار مصلا می گذری؛ ناخودآگاه صدای روحبخش قرآن نظر تو را به سمت خودش جلب می کند. کودکان، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان بعد از برپایی نماز جماعت ظهر و عصر هر روز با زمزمه یک جزء از زیباترین کلام آفرینش، طراوت دیگری را به فضای تابستانی شهر در این ماه پرخیر و برکت بخشیده اند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ترتیل خوانی قرآن کریم از نخستین روز از مبارک مبارک رمضان در شهرستان آستارا آغاز شده است.

حجت الاسلام ابراهیم حاتمی با اشاره به اینکه این طرح قرآنی همه روزه راس ساعت 14 اجرا می شود ، افزود: در این آیین معنوی قاریان برجسته شهرستانی ، استانی و کشوری حضور دارند.

وی ترتیل خوانی قرآن به همراه تفسیر آیات این کتاب آسمانی را در شهرستان آستارا باعث ترویج و اشاعه فرهنگ ناب قرآنی عنوان کرد و اضافه کرد: خدا را شاکریم که در سال های اخیر با تلاش های موسسات فعال قرآنی نظیر موسسه دارالقرآن المهدی (عج) آستارا تمایل مردم برای شرکت و حضور در محافل قرآنی در شهرستان پررنگ تر شده است.

وی رمضان را ماه بهار قرآن ذکر کرد و گفت: مومنان روزه دار در این ماه باید بیش از پیش با آیات روشن این کتاب آسمانی انس پیدا کنند.

حجت الاسلام حاتمی جاری شدن پیام های قرآن را در تمامی مراحل زندگانی انسان ها بسیار ارزشمند بر شمرد و بیان کرد: قرآن کلام حق است و هر کس به سمت این کلام معنوی برود و به دستورات آن جامه عمل بپوشاند؛ به سعادت حقیقی در دنیا و آخرت دست پیدا می کند.

وی اضافه کرد: قاریان ، حافظان و تمامی فعالان قرآنی اگر انس باطنی و قلبی با قرآن پیدا کنند؛ توسط قرآن ارشاد ، حمایت ، هدایت و تربیت می شوند.

وی در ادامه افزود: پیش از اذان ظهر نیز جمع کثیری از بانوان با حضور در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا به جزء خوانی قرآن می پردازند.

شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.