جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

استقبال بی‏سابقه از فیلم‏ های جشنواره فیلم کودک و نوجوان گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال بی‏سابقه از فیلم‏ های جشنواره فیلم کودک و نوجوان گیلان

شناسه : 63888198

رئیس اداره ارشاد رشت گفت: اکران جدیدترین فیلم‏های ساخته شده در حوزه فیلم کودک و نوجوان در بیست و هفتمین جشنواره فیلم گیلان با استقبال خوب تماشاگران گیلانی همراه بوده است.

رضا ثقتی دبیر اجرایی همزمانی بیست و هفتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در استان گیلان در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، اظهار کرد: طبق جدول ارسالی از ستاد مرکزی جشنواره می‏بایست روزی 3 سآنس به نمایش فیلم‏ها اقدام می شد که با توجه به استقبال زیاد، روزانه 5 سانس در 2 سالن مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء (ص) پخش فیلم صورت می‏گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه گیلان توانسته برای 3 سال پیاپی میزبانی همزمانی این جشنواره را داشته باشد، استقبال تماشاگران در این دوره به مراتب بیشتر از دوره‏های دیگر بوده است .

ثقتی دلیل این استقبال را علاقمندی مردم هنر دوست گیلان از فیلم و سینما، همکاری خوب مدیران و مربیان مدارس رشت و تبلیغات گسترده و همکاری بسیار خوب صدا و سیمای مرکز گیلان دانست.

دبیر اجرایی این جشنواره خاطرنشان کرد: جشنواره ‏ها با خود تعهدات و انتظاراتی بر جای می‏گذارند که پرداختن به این تعهدات چیزی جز ارتقای سطح فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان را در بر ندارد و توجه به انتظارات کودکان در حوزه فرهنگ و هنر خاستگاه خانواده‏ها و دلسوزان از مدیران و سیاستگذاران فرهنگی است که این جشنواره‏ها پاسخی در خور شأن به این مطالبات است.

اين مسوول گفت: به منظور برخورداري كليه كودكان گيلاني از مزاياي اين جشنواره آماده همكاري با كليه شهرستان‏ هاي استان گيلان براي حضور كودكان و نوجوانان در جشنواره هستيم.

ثقتي افزود: شهرستان رودبار اولين شهرستاني است كه در اين زمينه اعلام آمادگي کرده است .

دبيراجرايي جشنواره همچنين از كليه خانواده‏هاي گيلاني براي حضور در جشنواره دعوت بعمل آورد و چنين جشنواره‏هايي را بستري براي فرهنگ‏سازي و آشتي كودكان با فيلم‏هاي ايراني برشمرد.

به گزارش ایسنا، همزماني بيست و هفتمين جشنواره فيلم كودك و نوجوان از 15 لغايت 19 مهرماه در دو نوبت صبح و عصر از 9 تا 13 و عصرها از 15 تا 19 پذيراي عموم علاقمندان است.