سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

استفاده از بتن با مقاومت بالا باید یک مطالبه عمومی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از بتن با مقاومت بالا باید یک مطالبه عمومی شود

شناسه : 84804918

استفاده از بتن با مقاومت بالا باید یک مطالبه عمومی شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :استفاده از بتن با مقاومت بالا باید در کشور یک مطالبه عمومی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی ورئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی  امروز با مهندس جمشید رسایی رییس جهاد دانشگاهی گیلان دیدار کرد و در حاشیه این دیدار به خبرنگار ایسنا گفت: استفاده از بتن با مقاومت بالا این فرصت را به ما می دهد که از نظر معماری نیز قدرت مانور بیشتری داشته باشیم و این امر در کشور باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی افزود: چندین سال است که با کمک مراکز مطالعاتی کشور کارهای تحقیقاتی وسیعی در زمینه های مختلف آغاز شده است که ارتقاء ایمنی لرزه ای ساختمان ها از جمله کارهای تحقیقاتی بوده که بزودی اثر خود را نشان خواهد داد.

وی تصریح کرد: اجرای کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن و هشتمین دوره مسابقات ملی بتن در تحقق اهداف استفاده از بتن های با مقاومت بالا در ساختمان های کشور موثر است.   

مهندس علیزاده با بیان اینکه هم اکنون برای ساخت مصلی تهران از بتنی با مقاومت بالا استفاده می شود که این یک موفقیت بزرگ است، خاطر نشان کرد: طوری برنامه ریزی کرده ایم که در کنار تکمیل این پروژه مراسم نمازجمعه  و نماز اعیاد در فصول گرم و سرد سال در مصلای تهران برگزار شود و به این ترتیب امکان  استفاده بهینه از این مکان بوجود آمده است.

وی تاکید کرد: استفاده از بتن با مقاومت بالا باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و تمام ساختمان ها اعم از مسکونی و غیره باید از بتن های با مقاومت بالا استفاده کنند و برای تحقق این امر یک برنامه ریزی ده ساله داریم.

علیزاده از اجرای سیستم مدیریت هوشمند (بی ام اس) در تمامی ساختمان های دولتی خبر داد و تصریح کرد: در این سیستم امکان مدیریت انرژی از طریق کنترل تجهیزات داخل ساختمان مانند سیستم روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم برق کشی ساختمان، سیستم صوتی، باز و بسته کردن درها و ... از طریق مانیتور و سیستم های الکترونیکی و سنسورها وجود دارد.

وی تصریح کرد: اجرای سیستم مدیریت هوشمند روی میزان بهره وری بسیار تاثیرگذار خواهد بود و به ساختمان هایی که مجهز به این سیستم باشند ساختمان های هوشمند گفته می شود.