سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

استرس کمتر با انتخاب بهتر - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استرس کمتر با انتخاب بهتر

استرس کمتر با انتخاب بهتر


خیلی از ما بیشتر مواقع درگیر استرس ها و اضطراب های روزمره هستیم و فکر می کنیم هیچ راه حلی برای این مشکل وجود ندارد اما متخصصان می گویند اگر شیوه زندگی و نحوه فکر کردن تان را تغییر دهید، حتما استرس تان هم کمتر می شود و شرایط بهتری را تجربه می کنید.
یکی از بهترین کارها برای کاهش استرس این است که کارهایتان را اولویت بندی کرده و مواردی را که اهمیت کمتری دارد، از فهرست کارها حذف کنید.
به عنوان مثال وقتی برای شرکت در برنامه یا مهمانی خاصی دعوت می شوید، قبل از این که بگویید «حتما به آن مراسم می روید»، ۲۴ ساعت به خودتان وقت بدهید تا در این مورد تصمیم درستی بگیرید؛ در این ۲۴ ساعت باید فکر کنید و ببینید آیا می توانید برای شرکت در این برنامه انرژی و زمان لازم را اختصاص دهید؟ آیا حضور در این مراسم ضروری است یا این که بهتر است از روی ادب و احترام این کار را انجام دهید؟
وقتی به این سوالات پاسخ دهید، بدون شک تصمیم بهتری خواهید گرفت و در نتیجه از حضور در مهمانی یا مراسم هم بیشتر لذت می برید.
یکی دیگر از شیوه های ساده ولی مهم برای دستیابی به اهداف و کاهش استرس، دوری از عواملی است که حواس شما را پرت می کند.
در واقع هر چیزی که مانع تمرکز شما شود و نگذارد راحت به هدفتان فکر کنید، باید حذف شود؛ البته هدف شما هر چیزی که باشد مهم است و باید بر آن تمرکز کنید، چه هدف مالی باشد، چه کاری و حرفه ای، سلامتی یا هر چیز دیگر باید بدانید برای رسیدن به آن، به تمرکز نیاز دارید.
خیلی راحت است که هر روز از هدف تان دور شوید و حواستان مشغول موارد دیگری شود؛ بخصوص زمانی که هر روز دهها انتخاب متفاوت پیش روی شما قرار می گیرد بنابراین اگر بدانید چه مواردی در زندگی تان مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد و سایر مواردی را که اهمیت کمتری دارد نیز حذف کنید، حتما استرس کمتری را تجربه کرده و موفقیت های بیشتری در زندگی به دست می آورید.


mayoclinic.com

روزنامه جام جم