رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

استحاله ی فرهنگی و دینی جامعه هدف اصلی جریان نفوذ - نمایش محتوای خبر

 

 

استحاله ی فرهنگی و دینی جامعه هدف اصلی جریان نفوذ

شناسه : 306953745

استحاله ی فرهنگی و دینی جامعه هدف اصلی جریان نفوذ

هدف دشمن از ایجاد جریان نفوذ ، استحاله ی فرهنگی و دینی در متن جامعه ی اسلامی ست.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما امام جمعه ی موقت رشت در خطبه های نماز این شهر به تبیین نقش استکبار در تشدید تهاجم فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی علیه ملت ایران پرداخت و افزود : نفوذ در ارکان مختلف کشور از دیگر مصادیق دشمنی استکبار علیه این سرزمین است که تلاش دارد فرهنگ ولایی و عاشورایی جامعه را هدف قرار داده و با استحاله ی فرهنگی و دینی ، تفکر مهدوی را تضعیف کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله زاده همچنین به جنایات غربی ها علیه مردم مسلمان منطقه در دهه های اخیر اشاره کرد و گفت : با نگاهی به عملکرد استکبار جهانی در منطقه برای تضعیف روند بیداری امت های مسلمان و جلوگیری از صدور اندیشه های ناب انقلاب اسلامی  می توان نیات پلید آنان پی برد.
خطیب جمعه رشت در ادامه با گرامی داشت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش آموز به سالروز شهادت دانش آموز شهید محمد حسین فهمیده اشاره کرد و گفت: حفظ و تقویت و ترویج تفکر بسیج ضامن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی ست و حماسه های ماندگار دفاع مقدس در بستر فرهنگ بسیج در این سرزمین نهادینه شده  و روحیه ی ایثار و از خودگذشتگی را به نسل جوان انتقال داده است.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله زاده همچنین شکل گیری نیروهای مردمی برای مبارزه با تکفیری ها را ناشی از ترویج فرهنگ بسیج در کشورهای مسلمان منطقه عنوان کرد و افزود: این عزم ملی مردم در عراق ، سوریه وحتی یمن زمینه ساز ارتقاء امنیت و مقابله با نیروهای تکفیری شده و جلوه های دیدنی از سرخوردگی استکبار را به نمایش گزارده است.
امام جمعه موقت رشت در پایان رمز سربلندی امت اسلام را تاسی از نهضت عاشورا و بهره گیری هر چه بیشتر از مکتب سید الشهداء علیه السلام دانست و گفت: اربعین امسال فرصتی ست تا اراده ی ملتهای مظلوم برای مقابله با هرگونه ظلم وزیاده خواهی عینیت یابد.
 
منبع : خبر گیلان