سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

استاندار : 759 پروژه عمرانی دهه فجر امسال در گیلان افتتاح می شود - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استاندار : 759 پروژه عمرانی دهه فجر امسال در گیلان افتتاح می شود

استاندار : 759 پروژه عمرانی دهه فجر امسال در گیلان افتتاح می شود


رشت - ایرنا - نماینده عالی دولت در گیلان از افتتاح 759 پروژه عمرانی ، هفت هزار و 336 واحد مسکن مهر و 237 واحد مسکن مهر کمیته امداد در استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈمحمدعلی نجفیˈ شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد : اعتبار تخصیص یافته این پروژه ها بالغ بر 627 میلیارد و 882 میلیون تومان می باشد که از این میزان؛ 453 میلیارد و 421 میلیون تومان برای پروژه های عمرانی ، 170 میلیارد و 936 میلیون تومان برای آماده سازی مسکن مهر و سه میلیارد و 525 میلیون تومان برای واحدهای مسکن مهر کمیته امداد هزینه شده است .

وی پروژه های عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر امسال را در بخش های گردشگری ، صنعتی ، کشاورزی ، شیلات ، عمران شهری و روستایی ، فضاهای آموزشی ، ورزشی و بهداشتی عنوان کرد .

استاندار گیلان انقلاب اسلامی ایران را از مردمی ترین انقلاب ها در طول تاریخ دانست و افزود: این انقلاب حاصل مجاهدت ها ، تلاش ها و اندیشه های ارزشمند امام خمینی (ره ) است .

نجفی انقلاب اسلامی ایران را حماسه عشق و عقلانیت و تدبیر معرفی و خاطرنشان کرد : حضور مردم در پای صندوق های رای و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید پس از 35 سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانگر ادامه تدبیر انقلاب است .

وی با بیان اینکه مردم با انتخاب دولت تدبیر و امید تغییر در عمل را خواستار شدند، تصریح کرد : انتخاب مردم وظیفه سنگینی بر عهده مدیران اجرایی گذاشته است .

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه فضای استان فضای اعتدال است ، گفت : ایجاد همگرایی سیاسی ، استفاده از ظرفیت و اندیشه نیروهای سازنده ، شناسایی و جذب استعدادها از مهمترین اولویت های مدیریتی استان در این مدت بوده است .

نجفی با اشاره به نقش آفرینی و تاثیر نقد منصفانه رسانه ها در توسعه گیلان خاطر نشان کرد : بی شک توسعه اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی استان با حضور پررنگ و اثرگذار رسانه ها محقق می شود .

وی در ادامه ˈگیلان بهتر ، گیلان برترˈ را اصلی ترین نقشه راه توسعه استان معرفی و تصریح کرد : رتبه دوم بیکاری گیلان در کشور، برازنده این استان نیست و باید برای خروج از این وضعیت اقدامات اساسی انجام شود .

استاندار گیلان نواندیشی مبتنی بر توسعه ، تقویت مدیریت حرفه ای ، تخصص گرایی ، بهبود فضای کسب وکار و مناسبات فرهنگی را از راهکارهای توسعه اقتصادی استان عنوان کرد .

نجفی با بیان اینکه تغییر مدیریت ها با هدف ایجاد تحول در استان انجام شد، خاطرنشان کرد : مدیرانی که در بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی رویکرد اعتدالی داشته باشند؛ در خدمت دولت قرار می گیرند .

وی توسعه گرایی ، برخورداری از تخصص ، کارایی و اعتقاد به دولت تدبیر و امید را از دیگر اولویت های تغییر مدیران و فرمانداران استان عنوان کرد .

استاندار گیلان در ادامه استفاده از نیروهای متخصص داخلی که کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند را رویکرد مهم مدیریت استان در استانداری ذکر کرد .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش؛ با تاکید بر ضرورت رفع معضل بیکاری در گیلان، این مشکل را ریشه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و مهمترین دلیل بالا بودن جرایم در استان عنوان کرد .

وی همچنین به وضعیت نگران کننده معیشت کشاورزان استان اشاره و خاطر نشان کرد : کشاورزان گیلانی با پایین بودن سطح زیرکشت فقیرترین کشاورزان هستند .

استاندار گیلان بر تلاش برای بهبود این وضعیت تاکید کرد و از ابلاغ بخشودگی بدهی های کشاورزانی که در نتیجه خسارت های برف سنگین سال 83 و 86 وام دریافت کرده بودند، خبر داد .

نجفی خاطر نشان کرد : بر اساس این ابلاغ، بانک کشاورزی اعلام کرد که بدهی کشاورزانی که زیر سه میلیون ریال به بانک بدهکارند، بخشیده می شود و بدهکاران بالای این مبلغ از پرداخت جرایم و سود معاف می شوند .

وی تصریح کرد : پرداخت اصل بدهی بالای سه میلیون ریال کشاورزان بدهکار نیز در پنج سال تقسیط می شود .

استاندار گیلان این اقدام را گامی مهم در جهت کمک به کشاورزان در پرداخت بدهی شان و همچنین خروج از وضعیت خط قرمز بانک ها برای دریافت تسهیلات جدید عنوان کرد .

نجفی اختصاص پنج میلیارد ریال برای از بین بردن آفت مگس زیتون رودبار ، تامین دو هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سه پروژه مهم استان یعنی راه آهن رشت - قزوین ، 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت - قزوین و سدشفارورد از طریق فاینانس را ازدیگر اقدامات انجام گرفته در راستای رفع مشکلات استان عنوان کرد .

ایرنا