جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

استاندارگیلان ازمراحل ساخت مجموعه داستانی «بوریا» دیدن کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندارگیلان ازمراحل ساخت مجموعه داستانی «بوریا» دیدن کردند

شناسه : 64404305

استاندار گیلان به همراه مدیرکل صدا و سیمای گیلان و جمعی از مدیران و معاونان این مرکز به محل ساخت سریال تلویزیونی بوریا در شفت رفته واز مراحل ساخت این سریال دیدن کردند.

دکترنجفی استاندارگیلان درجمع هنرمندان این مجموعه تلویزیونی به فرهنگ اصیل وارزشمند گیلان اشاره کرد و گفت: باید با همت و تلاش مضاعف وتولید کارهای فاخر همچون گذشته دیگران را با فرهنگ اصیل استان آشنا کنیم ، وی افزود : شما هنرمندان نقش بسزایی در تحقق این اهداف دارید، دکترنجفی با اشاره به ساخت برنامه هایی به زبان محلی خاطر نشان کرد وگفت : زبان گیلکی زبانی ارزشمند و زیباست و رسانه ها با آگاهی بخشی به مردم میتوانند برای ارتقاء فرهنگ بومی بخصوص انتقال آن برای نسل های آینده کمک کنند .وی در پاسخ به خبرنگار ما برای کمک به تولید اینگونه برنامه ها گفت: قطعاً حمایت مادی خواهیم کرد وی افزود:حمایت فقط این نیست که پول هزینه شود البته معتقدم اینها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است وارزش معنوی این کار فراتر از ارزش مادی آن است .

محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای گیلان نیز دراین بازدید گفت : این سریال در80 قسمت 25 دقیقه ای درحال تولید است ودرزمستان امسال از شبکه باران پخش می شود.

وی افزود : این سریال به موضوع کارآفرینی و اشتغال در گیلان و همچنین توجه به شعارسال به صورت غیرمستقیم می پردازد ونویسنده داستان تلاش داشته درآن بحث کارآفرینی را درجامعه رونق دهد. مدیرکل صداوسیمای گیلان با بیان اینکه صداوسیما تلاش دارد با تولید و پخش برنامه های مناسب واثرگذار به ترویج فرهنگ کاروتلاش درجامعه کمک کند به مجموعه تلویزیونی «چای و زندگی» تولید سیمای مرکز گیلان نیزاشاره کرد وافزود: این مجموعه تلویزیونی هم اکنون از شبکه شما درحال پخش است ودراین سریال نیز تلاش شده مشکلات و چالش های کشاورزان استان به تصویرکشیده شود.

یادآور می شود تهیه کنند سریال «بوریا»  حامد کاسی پور، کارگردان پیمان حقانی و نویسنده آن فرهاد پاک سرشت است.