سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آزادی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آزادی

آزادی


هفتاد سال است که افریط صهیونیسم با حملات وحشیانه خود سرزمین های اشغالی مردم مظلوم فلسطین را غرق در خون کرده و ظلم و غارت و چپاول تبدیل به سکه رایج این رژیم سفاک در قبال زنان و مردان بی دفاع فلسطین گشته است. سالهاست که برخی از نهادهای مسئول جهانی چشم خود را بر روی جنایات این رژیم بسته اند و دیده را نادیده می گیرند و سال‌هاست که تنها نظاره‌گر این فجایع توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل می‌باشند.

عهدنامه تقسیم فلسطین در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادى به وسیله مجمع عمومى سازمان ملل متحد و با فشار آمریکا و انگلیس به تصویب رسید و یهودیان بعد از آن همه مهاجرت به فلسطین ۳۲% جمعیت فلسطین را تشکیل می ‏دادند و ۵۶% زمین‏ ها را در اختیار داشتند – دولت صهیونیست ۵۶% از مساعدترین زمین‏ هاى این سرزمین را دریافت کرد.

در فاصله زمانى بین تقسیم در نوامبر ۱۹۴۷ و پایان عملى استعمار انگلیس بر فلسطین در ۱۵ مه ۱۹۴۸، گروه‏ هاى مسلح صهیونیست‏ وحشیانه سرزمین‏ هاى منطقه مختص به اعراب مثل «یافا» و «سن ژان داکر» را اشغال کردند، اما براى دولت صهیونیستى زمین کافى نبود، بایستى این زمین را از ساکنانش خالى می کرد تا از آن نه تنها یک مستعمره سنتى استثمار کارگر ارزان بومى بسازد، بلکه شهرک‏ هاى مهاجر نشینى در آن ایجاد کند که مهاجرین یهودى جانشین ساکنان محلى شوند. در اولین جنگ اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۴۹ صهیونیست‏ ها ۸۰% کشور را در اختیار داشتند و ۷۷۰۰۰۰ ( هفتصد و هفتاد هزار ) فلسطینى بیرون رانده شدند.

گیلانیان از بندرانزلی در شمال تا رودبار شهر شکوفه های زیتون در جنوب از شهربندری و مرزی آستارا در غرب تا رودسر در شرق همه آمده اند  تا با فریاد مرگ بر اسرائیل  و مرگ بر امریکا سردهند و هیمنه پوشالی رژیم غاصب و جعلی اسرائیل را فرو بریزند.

حضور پرشور دانش آموزان که با در دست داشتن پرچم فلسطین به حمایت از کودکان بی گناه غزه در راهپیمایی شرکت کردند جلوه ی ویژه ای دارد.

مرگ بر اسرائیل / مرگ بر آمریکا / مردم فلسطین حمایتت می کنیم / آمریکا حمایت می کند - اسرائیل جنایت می کند / فلسطین پیروز است -  اسرائیل نابود است، شعارهای امروز مردم سرزمین گیل و دیلم برای حمایت از مردم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی است .

ویژه برنامه " آزادی" به مناسبت انعکاس حضور پرشور مردم گیلان در راهپیمایی روز قدس از رادیو گیلان پخش گردید.

 

عوامل برنامه:

تهیه کنندگان: مهدی آذری، بهرام نوری

نویسندگان: افسون ثابت، مریم واحد

گویندگان و بازیگران: بهرام نوری، مریم واحد، برنا انصاری، صدف پیشه احسان

گزارشگران: اکرم شاکری، محمد نبی نوروزی، داریوش محمدی، مریم شیرزاد

دستیاران: افسون ثابت، معصومه همتی

بازیگران: مهدی مدد کار، مهدی آذری، حسین سیری، نسرین بابایی