جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی قدرتمند و همیشه آماده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی قدرتمند و همیشه آماده است

شناسه : 101675315

ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی قدرتمند و همیشه آماده است

رشت - ایرنا - امام جمعه رضوانشهر گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی قدرتمند و همیشه آماده می باشد و برای دفاع از کشور همواره خط شکن بوده است.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در خطبه نماز جمعه این هفته رضوانشهر گفت: حدود دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی این روز به ابتکار حضرت امام (ره) نامگذاری شد و از آن زمان تا کنون ارتش جمهوری اسلامی با اقتدار تمام در دفاع از انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی خط شکن کوشیده است.

وی با اشاره به دسیسه های دشمنان جهت جدایی بین ارتش و ملت در روز های آغازین انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن تاب تحمل همراهی ارتش با انقلاب و امام (ره) را نداشت و جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه انداخت و ارتش را یک نیروی ضد مردمی معرفی کرده و می گفتند باید منحل شود.

وی افزود: امام ‏(ره) با صدور پیامی تاریخی در 29 فروردین سال 58 خطاب به ملت، از ارتش حمایت کردند و روز ارتش را معین کردند.

امام جمعه رضوانشهر همچنین به دوم اردیبهشت58 سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اشاره نمود و گفت: اصلی ترین ماموریت سپاه حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در موقعیت فعلی که دشمنان تهاجم و شبیخون فرهنگی و جنگ نرم را علیه انقلاب اسلامی و ارزش های آن به کار گرفتند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کمک اصحاب فرهنگ آمده و فعالیت‏ های فرهنگی را به ‏عنوان یکی از مأموریت‏ های اصلی خود قرار داده است.

امام جمعه رضوانشهر بیان کرد: عملکرد سپاه در سنگر دفاع از انقلاب و ارزش های انقلاب، بسیار درخشان است.

فرمانده گروه پدافند هوایی ایستگاه رادار شهید عیسی پور پونل، مستقر در شهرستان رضوانشهر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر در سخنانی با تبریک فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که هیچ قدرتی جرأت تعرض به خاک کشور ما را نخواهد داشت.

سرهنگ علیرضامحمدنژاد افزود: ما امروز مدیون شهدا هستیم که برای حفظ این انقلاب و کشور و جایگاه ولایت جان خودشان را تقدیم کرده اند.

وی افزود: تلاش های خالصانه و اثر بخش نیرو های شجاع ارتش جمهوری اسلامی جهت برقراری امنیت امروز به همگان ثابت شده و جرأت هرگونه تعرض از سوی قدرت های بیگانه را به کشور ما گرفته است.

وی تقدیم 48 هزار شهید از سوی ارتش جمهوری اسلامی را بعنوان یک دلیل محکم مبنی بر خدمت بی منت این نیرو به انقلاب عنوان نمود و گفت: جلب رضایتمندی فرماندهی کل قوا و رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نیروهای جان برکف ارتش بسیار مهم می باشد و از این رو برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی آمادگی هر گونه جانفشانی را داریم.

شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.