جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

اختصاص 19 میلیارد و 600 میلیون تومان به کشاورزی گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 19 میلیارد و 600 میلیون تومان به کشاورزی گیلان

شناسه : 152735907

اختصاص 19 میلیارد و 600 میلیون تومان به کشاورزی گیلان

علیرضا شعبان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تصویب 27 میلیارد و 200 میلیون اعتبار از صندوق توسعه ملی به طرح‌های کشاورزی گیلان در سال 93 اظهار کرد: سال گذشته به دلیل ارائه عملکرد خوب و کمک بانک‌ها توانستیم 44 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی جذب کنیم.

وی اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی را به صورت شناور عنوان کرد و افزود: سال 93 توانستیم از سهم دیگر استان‌ها را جذب کنیم و در نتیجه ایجاد 2 هزار و 499 نفر از 2 هزار و 500 نفر اشتغالی که تعهد داشتیم، را انجام دادیم.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه تعداد 535 نفر از ابتدای امسال تاکنون در سامانه اشتغال گیلان ثبت شدند، تصریح کرد: اشتغال ایجاد شده به دلیل پرداخت تسهیلات و فرصت‌های ایجاد شده از طرف سازمان جهاد کشاورزی در استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاوری گیلان از معرفی بانک‌های رفاه کارگران، توسعه تعاون، صادرات و کشاورزی به منظور پرداخت تسهیلات از طرف صندوق توسعه ملی در گیلان خبر داد و بیان کرد: سال گذشته بانک سپه عملکرد خوبی داشت و از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کردیم این بانک را در فهرست پرداخت‌کننده تسهیلات بگذارد.

وی با اشاره به اینکه 19 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های کشاورزی گیلان از ابتدای امسال تاکنون ابلاغ شده است، گفت: معرفی پرونده‌ها به بانک‌های عامل آغاز شده و در این راستا 17 فقره پرونده به بانک توسعه تعاون ارائه شده است.

شعبان‌نژاد به معرفی 18 فقره پرونده سرمایه در گردش واحدهای کشاورزی به بانک توسعه تعاون اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت تسهیلات در بانک‌های رفاه کارگران و صادرات هنوز انجام نشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مشکلاتی در پرداخت تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی در سال جاری ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: امسال هدف‌گیری ما جذب 50 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی است.

وی ادامه داد: سال‌های گذشته دوران تنفس و مشارکت در صندوق توسعه ملی برای مناطق برخوردار هشت سال و مناطق کمتر توسعه یافته 10 سال بود اما این مدت در سال جاری برای تمام کشور سه سال اعلام شده است.

شعبان‌نژاد با اشاره به اینکه یک سال تنفس و دو سال دوران مشارکت برای بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی توسط واحدها در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: دو سال مدت بازپرداخت تسهیلات به صندوق توسعه ملی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان پیشرفت 90 درصدی پروژه‌های اعلام شده به صندوق توسعه ملی را از دیگر مشکلات در سال جاری عنوان کرد و گفت: در حال پیگیری برطرف کردن مشکل مذکور هستیم ضمن اینکه پرداخت سرمایه در گردش در فعالیت واحدهای تولیدی بسیار تاثیرگذار است.

منبع:خبرگزاری فارس