جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

اختصاص هزارمیلیارد ریال اعتبار برای اجرای راه کلاچای رحیم آباد به قزوین - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص هزارمیلیارد ریال اعتبار برای اجرای راه کلاچای رحیم آباد به قزوین

شناسه : 63438398

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی کشور از اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای راه کلاچای / رحیم آباد به قزوین خبرداد. سید حسین میرشفیع در حاشیه بازدید از طرح رحیم آباد به قزوین در منطقه اشکورات رودسر گفت :این طرح یکی از مهمترین راههای ارتباطی استان قزوین به گیلان است و در سالجاری از محل فروش سهام شرکت های دولتی یکهزار میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافته است .

وی افزود: برای اتمام این طرح به 4 هزار میلیاراد ریال اعتبار نیاز است و با اجرا و احداث تونل 2 کیلومتری این محور طبق برنامه بین 3 تا پنج سال دیگر این طرح به بهره برداری خواهد رسید .

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی همچنین از احداث راه برای روستاهای بالای 50 خانوار منطقه اشکورات خبرداد و گفت : طبق مطالعات انجام گرفته بیش از 200کیلومتر راه در منطقه اشکورات باید ساخته شود و برای اجرای آن به 400میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از محل اعتبارات ملی تامین اعتبار خواهد شد . گفتنی است پروژه راه رحیم آباد به قزوین 140 کیلومتر طول دارد و تا کنون 7 کیلومتر از 26 کیلومتر فاز نخست آن احداث و ساخت 3 دهنه تونل و 2 دستگاه پل نیز در حال ساخت است./

 

منبع : خبرگیلان