سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص حدود نیمی از اعتبارات سفررییس جمهور به گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص حدود نیمی از اعتبارات سفررییس جمهور به گیلان

شناسه : 150068315

اختصاص حدود نیمی از اعتبارات سفررییس جمهور به گیلان

حدود نیمی از اعتبارات دولتی طرح های مصوب سفر رئیس جمهور به گیلان تخصیص یافت.
دکتر حسن روحانی بیست وششم و بیست وهفتم فروردین امسال مهمان گیلانیان بود.
استاندار در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان با بیان اینکه در این سفر برای اجرای بیست و نه طرح بزرگ هشت هزار و پنجاه میلیارد ریال اعتبار تعیین شد گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور امروز تخصیص چهار هزار و پنجاه میلیارد ریال از این اعتبار را ابلاغ کرد. 
محمدعلی نجفی افزود: در سفر دکتر حسن روحانی به گیلان برای تکمیل راه آهن قزوین - رشت هزار وهفتصد میلیارد ریال اعتبار تعیین شد که با در نظر گرفتن دوهزاروهشتصد میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده در قانون بودجه امسال، هشتاد درصد اعتبار این طرح ملی تخصیص یافت.
وی درادامه از تسطیح و یکپارچه سازی سیزده هزار هکتار از شالیزارهای گیلان درسال جاری خبر داد و افزود : در رئیس جمهوربه گیلان برای اجرای این طرح پانصد میلیارد ریال اختصاص یافت.
محمد علی نجفی با بیان اینکه تسطیح و یکپارچه شالیزارها نقش مهمی درگسترش کشت ماشینی برنج دارد تصریح کرد : ازاوایل دهه هفتاد تاکنون این طرح درشصت وهشت هزار از دویست و سی هشت هزارهکتارشالیزاراستان اجرا شد درحالیکه براساس مصوبات سفرهیات دولت به گیلان پنجاه هزار هکتار از شالیزارها در پنج سال آینده تسطیح و یکپارچه سازی خواهد شد.
وی ساماندهی 2 رودخانه  آلوده گوهررود و زرجوب را از مطالبات وانتظارات دیرینه شهروندان رشتی دانست و افزود : باتوجه به پانصد میلیارد ریال اعتبار ابلاغی سفر هیات دولت به گیلان طرح ساماندهی این 2 رودخانه سریعتر اجرا خواهد شد.
استاندار با بیان اینکه متأسفانه از بارش سالانه هزارو دویست میلمتر باران استفاده مناسب نمی شود و گیلان همواره در تامين آب کشاورزی با مشكل مواجه است خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به گیلان برای ساخت یازده سد لاستیکی چهارصد و پنجاه میلیارد ریال در نظر گرفته شد که این اعتبار تخصیص یافت. 
محمد علی نجفی همچنین از تخصیص هشتصد میلیارد ریال اعتبار آبرسانی به شهرهای گیلان و پنجاه میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی رشت خبر داد.
وی درادامه با اشاره به تصویب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سفر هیات دولت به گیلان به بازدید رییس جمهور از منطقه آزاد انزلی در دومین روز از سفرش به استان هم اشاره و اضافه کرد: بنیاد مستضعفان با همکاری منطقه آزاد و بخش خصوصی در این منطقه تجاری - صنعتی سرمایه گذاری خوبی کرده اند.
استانداراحداث پتروشیمی را از آرزوهای دیرینه مردم گیلان دانست وافزود : در سفر رییس جمهور به گیلان مقرر شد این طرح بزرگ با حدود بیست هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری چند بانک و تعدادی از سازمان ها و موسسات اجرا شود. 
محمد علی نجفی با اشاره به اهمیت اجرای طرح های تولیدی و گردشگری در گیلان تصریح کرد : باید با جذب سرمايه گذاران و بهره گیری ازاعتبارات در نظر گرفته شده در صندوق توسعه ملی برای شکوفایی واحدهای تولیدی و صنعت گردشگری اقدام کرد.
وی گفت : توسعه 200هکتارباغ زیتون در رودبار وایجاد مجتمع کشاورزی به وسعت صد هکتار در کیشستان صومعه سرا، خط تولید داروهای ضدسرطانی را از پروژه هایی اعلام کرد که با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان اجرا می شود.
استاندار تصریح کرد : باید از سرمایه گذاری بخش خصوصی و سی هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای تقویت بخش صنعت ، معدن و گردشگری بیشتر استفاده شود.
محمد علی نجفی پیگیری مستمر برای اجرای سريعتر مصوبات سفررییس جمهور را از اساسی ترین وظایف مدیران دستگاه ها دانست وافزود : در حال حاضر روحیه همکاری و همدلی خوبی در استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه با تقویت همدلی از مشکلات استان در بخش های مختلف کاسته شده است گفت: آمار و شاخص های منتشر شده مرکز آمار و مرکز پژوهش های مجلس گواه این مدعاست اما این به معنای حل همه مشکلات نیست.
 
منبع:خبرگیلان