جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اختصاص اعتبارات بانک‌های گیلان به 60 نفر - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص اعتبارات بانک‌های گیلان به 60 نفر

شناسه : 63927020

استاندار گیلان با بیان اینکه 52 هزار نفر کشاورز با بدهی اندک در خط قرمز بانک‌های استان هستند گفت: بسیاری از اعتبارات بانک‌ها به 60 نفر در گیلان اختصاص داده شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص اعتبارات بانک‌های گیلان به 60 نفر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با ابراز نارضایتی از وضعیت اشتغال استان اظهار کرد: بررسی طرح‌ها و پیگیری موضوع‌ها رضایتمند نیست.

وی به تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در گیلان اشاره کرد و افزود: اشتغال موجود در استان روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود.

نجفی با بیان اینکه بعضی از مدیران به‌راحتی از کنار وضعیت اشتغال گیلان می‌گذرند، تصریح کرد: مدیران باید دغدغه توسعه و اشتغال استان را داشته باشند.

استاندار گیلان بانک‌ها را همراه مدیران برای ایجاد اشتغال در استان دانست و بیان کرد: اگر بانک‌ها در بحث اشتغال گیلان همکاری نکنند ناامنی استان را به طرف بانک‌ها هدایت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: اگر استان ناامن شود بانک‌ها بی‌تردید در امنیت نیستند.

* 8 و 9 دی روز حمایت از ولایت

نجفی در ادامه به نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از طرف مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بزرگداشت هشتم و نهم دی را در پیش داریم و این روزها پاسداشت حمایت از ولایت فقیه است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه حضور نداشتن مدیران کل، روسای سازمان‌ها و مدیران بانک‌ها به غیر از دیدار با شخص نخست بانک‌ها و وزرا باید با اطلاع استاندار باشد، اظهار کرد: بقیه جلسه مدیران برای حضور در جلسه‌های استانداری باید لغو شود و معاونان دیگر به جلسه استانداری ورود نکنند.

وی خواستار بررسی دوباره موضوع‌های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با مسئولیت معاون امور برنامه‌ریزی استاندار شد و خاطرنشان کرد: وضعیت بخشنامه‌های کشور به بانک‌های استان باید مشخص شود.

نجفی پیگیری تخصیص اعتبارات ملی را از موارد ارزشیابی مدیران گیلان عنوان کرد و یادآور شد: آمار کارگروه اشتغال تا شنبه هفته آینده باید ارائه شود.

* دیدار استاندار و نمایندگان گیلان با رئیس جمهور

استاندار گیلان با اشاره به دیدار نمایندگان گیلان در دوشنبه هفته آینده با رئیس جمهور، بیان کرد: اسامی مدیران عامل بانک‌هایی که برای گیلان مشکل ایجاد می‌کنند را به رئیس جمهور اعلام می‌کنیم.

وی خواستار درک وضعیت موجود توسط مدیران دستگاه‌های مختلف گیلان شد و تصریح کرد: 40 تا 60 درصد فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در استان بیکار هستند.

* اعتبارات بانک‌ها در اختیار 60 نفر در گیلان

نجفی با بیان اینکه بسیاری از اعتبارات گیلان در اختیار 60 نفر است، خاطرنشان کرد: تعداد 52 هزار نفر کشاورز به دلیل بدهی اندک در خط قرمز بانک‌ها هستند و این موضوع را چگونه باید به مردم اعلام کنیم.

استاندار گیلان بر ارائه آمار صحیح توسط مدیران تاکید کرد و یادآور شد: تمام مدیران دستگاه‌های مختلف باید برای ایجاد اشتغال در استان همراهی داشته باشند.

وی با اشاره به ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهوری، وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان به دلیل نبود نقدینگی در حال تعطیل شدن هستند.

* مدیران در مقابل مردم بیکار خجالت بکشند

نجفی کاهش نقدینگی را به دلیل تغییر نرخ ارز عنوان کرد و افزود: حیای مدیران باید در مقابل مردم بیکار و خانواده شهدا باشد و پیش آنها خجالت بکشند.

استاندار گیلان بر برگزاری جلسه کارگروه اشتغال استان هر 15 روز تاکید کرد و گفت: تمام منابع اختصاص داده شده به گیلان باید تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به ایجاد 22 هزار و 532 شغل از ابتدای سال جاری تاکنون در استان، تصریح کرد: اگر مشکلی برای ایجاد اشتغال ایجاد شود تمام مدیران گیلان باید پاسخگو باشند.

خبرگزاری فارس