رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

اختتامیه جشنواره فرهنگی و قرآنی بلد در انزلی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختتامیه جشنواره فرهنگی و قرآنی بلد در انزلی

شناسه : 327794711

اختتامیه جشنواره فرهنگی و قرآنی بلد در انزلی

جشنواره فرهنگی و قرآنی بلد در شهر ساحلی بندرانزلی به کار خود پایان داد.
حجت الاسلام سید محمد حسین طباطبایی نابغه قرآنی کشور به عنوان مهمان ویژه این مراسم گفت : قاریان باید درکنار حفظ و قرائت قرآن، به درک مفاهیم آن نیز بپردازند.
وی با اشاره به اهمیت آشنایی با مفاهیم قرآنی و تفاسیر مختلف آن افزود : خواندن قرآن باید مقدمه ای برای آشنایی با معارف و نکات شیوای آن بوده و علاوه برآن باید به علوم تخصصی قران و حدیث هم توجه ویژه ای شود.
حجت الاسلام طباطبایی به آموزش مفاهیم قرآنی درکنار قرائت قرآن از سوی نهادها و موسسات آموزش قرآن اشاره و تاکید کرد: ایجاد محیط قرآنی درکانون خانواده، بهترین محیط برای تربیت شایسته فرزندان در فضای قرآنی و در سنین پایین است .
وی گفت : با توجه به رشد فناوری و وارد شدن ابزار و رسانه های جمعی جدید در جامعه، می توان از این امکانات برای تربیت قرآنی کودکان استفاده کرد. 
معاون شهردار بندرانزلی به عنوان متولی برگزاری این جشنواره گفت: شهرداری بندرانزلی درکنار پرداختن به وظایف عمرانی و اجتماعی ، کارهای فرهنگی نظیر برگزاری جشنواره های مختلف را همواره در دستور کار خود دارد.
موسی فکور با اشاره به اینکه جای خالی جشنواره قرآنی در کارهای فرهنگی شهرداری احساس می شد، افزود: علاوه بر برگزاری جشنواره فرهنگی قرآنی، برگزاری محفل انسی با قرآن به صورت ماهیانه دریکی از مساجد شهر با حضور قاریان ممتاز شهرستان و استان درجهت ترویج فرهنگ قرآنی و دینی و مقابله با تهاجم فرهنگی، دردستور کار شهرداری قرار دارد .
وی یادآور شد: برپایی نمایشگاه قرآنی، برگزاری برنامه های فرهنگی و قرآنی همچون قرآن بخوان جایزه بگیر برای نوجوانان و دانش آموزان، برگزاری کرسی تلاوت درمنزل دو شهید مدافع حرم و همچنین برگزاری مراسم تلاوت قرآن در 10 مسجد شهرستان از دیگر برنامه های جشنواره قرآنی بود.
دراین مراسم علاوه برتلاوت قرآن کریم توسط استاد سید جواد حسینی ، قاری بین المللی از مشهد مقدس و محمدرضا صفری از بندرانزلی ، مراسم تواشیح نیز برگزار و به قاریان برتر نیز جوایزی اهداء شد.
 
منبع : خبر گیلان