سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا

شناسه : 156628738

احداث بزرگترین دور برگردان برای تسهیل حجم ترافیک پایانه بار آستارا

 آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا از احداث یکی از بزرگترین دور برگردان ها در استان برای سهولت حجم ترافیک مقابل پایانه بار این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیروس شفقی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی رفع موانع عملیاتی پروژه دور برگردان در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گفت: این پروژه دور برگردان استاندارد با 700 متر طول و 54 متر عرض در حال احداث می باشد.

وی اضافه کرد: نظر به حجم بالای تردد کامیون های حامل بار در مسیر پایانه آستارا ، احداث دور برگردان استاندارد از جمله پروژه های مهم و ضروری طی سال جاری در این شهرستان است.

وی افزود: با توجه به رشد 207 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل و نیز کسب مقام نخست این بندر در بین بنادر شمال کشور در زمینه تخلیه و بارگیری کالا رفع موانع موجود در خصوص سهولت ترافیک منطقه در مسیر پایانه بار امری ضروری و اجتناب ناپذیر بود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه ضلع شرقی پروژه در مرحله پایان عملیات است، ادامه داد: ضلع غربی نیز در سریع ترین زمان ممکن پیش از فرا رسیدن ایام بارندگی اجرایی می شود.

شفقی با بیان اینکه مطالعه بر روی پروژه مذکور از لحاظ زیرساختی شامل کابل مخابراتی و فیبر نوری انجام شده است ، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا؛ روزانه به طور میانگین 275 دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی و وارداتی در دو سوی مرز زمینی گمرک آستارا تردد می کند.

گمرک آستارا رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.

شهرستان بندری آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود به طوری که سالانه نزدیک 700 هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.