جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم

شناسه : 64225091

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماسال از احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم جهت تهیه غذا، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان،استان گیلان از مکان های ارزشمند و امن برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر است و یکی از شهرهای مهم گیلان که دارای تنوع زیستی کم نظیر است ،شهرستان ماسال است. شهر ماسال در دل جاذبه های سرسبز گیلان،جا خوش کرده که به بهشت گم شده گیلان معروف است. شهری که تماشای آن حتی برای کسانی که سالها در این منطقه زندگی کرده اند هم تازگی دارد. ماسال با جنگل های سر به فلک کشیده، درختان تنومند، آبشارهای طبیعی، غارها، حیات وحش و مراتع سرسبزش شاید یکی از بهترین گزینه های مورد انتخاب پرندگان مهاجر باشد زیرا مردمان ماسالی نیز قدر این میهمانان ارزشمند را می دانند و مراقبشان هستند.

سعدی رییس اداره محیط زیست ماسال به خبرنگار ایسنا گفت:مردم ماسال در حفاظت از محیط زیست این شهرستان آگاهی خوبی دارند و پیرو گزارش اهالی روستاهای مرکیه و وشمه سرا از توابع شهرستان ماسال مبنی بر زنده گیری دوپرنده ،مامورین یگان حفاظت شهرستان ماسال ،نسبت به تحویل پرنده ها که شامل یک بهله لیل ازتیره شاهینیان و یک قطعه بوتیمار از تیره حواصیلیان بودند اقدام شد.

رییس اداره محیط زیست ماسال اضافه کرد: پس از انتقال این پرندگان به اداره و چند روز تیمار و مراقبت و اطمینان از سلامتی آنها ، توسط همکاران حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال در طبیعت رها شدند.

اسداله سعدی با بیان اینکه به دلیل فصل سرما و احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم جهت تهیه غذا وجود دارد از مردم خواست، به محض رویت چنین مواردی با نزدیکترین پاسگاه حفاظت محیط زیست تماس حاصل بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه از مسافرین این شهرستان هم خواسته می شود نسبت به حفظ محیط زیست و زیبایی های ماسال توجه داشته باشند، افزود:به منظور ارتقای مشارکت و همکاری مسافرین در حفظ محیط زیست ماسال جلسه ای را با هتلداران مناطق ییلاقی شهرستان ماسال برگزار کردیم تا شرکت کنندگان در جلسه با نحوه جمع آوری، تفکیک ، انتقال یا امحای اصولی زباله آشنا شدند .

اسداله سعدی تصریح کرد: با توجه به گردشگر پذیربودن شهرستان ماسال و وجود مناطق متعدد ییلاقی و جنگلی دراین شهرستان و لزوم آموزش مدیران اقامتگاههای این مناطق ،در این جلسه ضمن تبیین و تشریح اصول جمع آوری و تفکیک و امحاء زباله برای حاضرین ،اقداماتی را که آنها باید در این راستا انجام دهند مانند نصب تابلوها و بنرهای راهنمایی گردشگران، مصوب و به ایشان ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، شهرستان ماسال دارای مناطق ییلاقی و جنگلی بکر و زیبایی است که در پایان هر هفته تعداد زیادی گردشگر از داخل و خارج استان به آنجا سفر میکنند .

ایسنا