جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

احادیث- 29 مرداد 1390 - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

احادیث- 29 مرداد 1390

احادیث- 29 مرداد 1390


برترى شب قدر

قيل لابى عبد الله (عليه السلام) كيف تكون ليلة القدر خيرا من الف شهر؟ قال: العمل الصالح فيها خير من العمل فى الف شهر ليس فيها ليلة القدر.
از امام صادق (عليه السلام) سوال شد: چگونه شب قدر از هزار ماه بهتر است؟
حضرت فرمود: كار نيك در آن شب از كار در هزار ماه كه در آنها شب قدر نباشد بهتر است.
وسائل الشيعه، ج 7 ص 256، ح 2
قال ابوجعفر الباقر علیه السلام : من أحیی لیلة القدر غفرت له ذنوبه و لو ذنوبه و لو کانت عدد نجوم السماء و مثاقیل الجبال و مکائیل البحار ( الوسائل کتاب فضائل شهر رمضان باب 32)
امام باقر علیه السلام : هر کس شب قدر را احیا و زنده نگه دارد به شب زنده داری گناهانش بخشیده می شود حتی اگر گناهانش به اندازه تعداد ستارگان آسمان و سنگینی کوهها و اندازه دریا ها باشد

 

العباد ثلاثة : قوم عبدوا الله عز و جل خوفا فتلك عبادة العبيد و قوم عبدوا الله تبارك و تعالي طلب الثواب ، فتلك عبادة الأجراء و قوم عبدوا الله عز و جل حبا له فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة .امام جعفر صادق (ع) :
عبادت كنندگان سه دسته اند : گروهي خداي متعال را از ترس عبادت كنند و اين عبادت بردگان است ، گروهي خداي متعال را به طمع ثواب عبادت كنند و اين عبادت مزدوران است . دسته اي خداي متعال را براي دوستيش عبادت كنند و اين عبادت آزادگان و بهترين عبادت است .

اصول كافي ، ج 3 ، ص 131

 

حضرت امام جواد (ع):

جان و دارایی ما ، از بخششهای گوارای خداست و عاریه سپرده اوست ، تا آنجا که از آن بهره مند شویم مایه خوشی و شادی است ، و آنچه از آن برگرفته شود اجر و ثواب است، پس هرکه جزعش بر صبرش غالب شود اجرش ضایع شده و پناه به خدا از آن .

تحف العقول،ص 479

 http://guilan.irib.ir/images/stories/images/bullets/line.jpg