سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح نظام سلامت رضایت بیماران رافراهم کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح نظام سلامت رضایت بیماران رافراهم کرده است

شناسه : 106730231

اجرای طرح نظام سلامت رضایت بیماران رافراهم کرده است

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت رضایت بیماران را فراهم کرده است، گفت: کاهش هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی از جمله مزایای این طرح مهم در کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا روز شنبه در پنجمین روز از هفته سلامت در حاشیه عیادت از بیماران بیمارستان شهید بهشتی آستارا به خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای موفقیت آمیز این طرح بارقه ای از امید در دل مردم ایجاد شد تا مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مردم به جز رنج بیماری مشکل دیگری نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هفته سلامت بهانه خوبی برای یاد کردن از بیماران است ، افزود: انتظار داریم مردم و مسوولان همواره در طول سال عیادت از بیماران را در برنامه کاری و زندگی خود قرار بدهند.

امام جمعه آستارا بیان کرد: عیادت از بیماران در دین مبارک اسلام و در احادیت پیامبر گرامی اسلام (ص) بارها به صورت های مختلف تاکید و سفارش شده است.

حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به شعار امسال هفته سلامت ، اضافه کرد: ارتقای سطح عادلانه سلامت در جامعه با همدلی و هم زبانی ملت و دولت تحقق پیدا می کند.

وی سلامت جسمی و روحی افراد را همواره ارزشمند برشمرد و اظهار کرد: با تغذیه سالم و ورزش می توان به ارتقای سلامت و حتی اصلاح سبک زندگی دست پیدا کرد.

شایان ذکر است؛ در پنجمین روز از هفته سلامت امام جمعه ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و تعدادی از مسوولان محلی شهرستان آستارا ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی از بیماران بستری شده این بیمارستان با تقدیم شاخه گل دیدار کردند.

مسوولان شهرستان آستارا در این آیین از بیماران بخش های مختلف بیمارستان 104 تختخوابی شهید بهشتی آستارا نظیر بخش های دیالیز و اطفال عیادت کردند.

پیش از این دیدار جمعی از روسای ادارات آستارا به همراه سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا از وضعیت بهداشتی محل دفن و دفع زباله شهرستان بازدید کردند.

در شهرستان 86 هزاز نفری آستارا روزانه به طور میانگین 120 تن زباله تولید و در محل دفن و دفع زباله شهرستان در داداش آباد و در نزدیکی سواحل دفن می شود.

این شهرستان به علت واقع شدن در کریدور عبور گردشگران و به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران با معضل زباله تولیدی توسط گردشگران نیز رو بروست به نحوی که میزان تولید زباله در آستارا در ایام پرمسافر به دو برابر فعلی نیز افزایش می یابد.