رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح سلامت دهان و دندان در مدارس ابتدایی گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح سلامت دهان و دندان در مدارس ابتدایی گیلان

شناسه : 333746961

اجرای طرح سلامت دهان و دندان

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛  طرح سلامت دهان و دندان در مدارس ابتدایی گیلان به اجرا در آمد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح سلامت دهان و دندان دردو هزارو  109 مدرسه ابتدایی و با مشارکت بیش از 180 هزار دانش آموز اجرا می شود.
سید امیر فرّحسینی در آیین افتتاحیه طرح بهداشت دهان و دندان   وارنیش فلوراید  که در مدرسه کوثر ناحیه دو رشت برگزار شد، گفت: این طرح در دو مرحله آبان و اردیبهشت انجام می شود و همه دانش آموزان مقطع ابتدایی زیرپوشش این طرح هستند.
وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح که با همکاری وزارت بهداشت و درمان برگزار می شود، اولویت با دانش آموزان اول ابتدایی است و در یک برنامه 8 ساله،  وضعیت بهداشت دهان و دندان کودکان بررسی می شود و برای آنان پرونده الکترونیکی سلامت دهان و دندان تشکیل می شود.
 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح وارنیش فلوراید در چهار بخش : آموزش ، پژوهش، پیشگیری و درمان اجرا می شود و 270 مراقب سلامت هم در اجرای این برنامه همکاری دارند.
فرّحسینی خاطر نشان کرد: تمام خدمات سطح یک مانند: آموزش و پیشگیری رایگان انجام می شود و در خدمات سطح دو شامل : جرم گیری، ترمیم و کشیدن دندان ، دانش آموزان به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.
 طرح بهداشت دهان و دندان ( وارنیش فلوراید )  از سه سال پیش در آموزش و پرورش اجرا شده و  پارسال 31هزارو 403 دانش آموز پایه اول تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران