سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اتفاقی بزرگ در گرو ترویج فرهنگ استفاده از بتن با فناوری های نوین - نمایش محتوای خبر

 

 

اتفاقی بزرگ در گرو ترویج فرهنگ استفاده از بتن با فناوری های نوین

شناسه : 87749965

اتفاقی بزرگ در گرو ترویج فرهنگ استفاده از بتن با فناوری های نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی رئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی گفت: با ترویج فرهنگ استفاده از بتن با فناوری های نوین اتفاقی بزرگ در کشور رخ خواهد داد.

محمدجعفر علیزاده در حاشیه دیدار با مهندس جمشید رسایی رییس جهاد دانشگاهی گیلان و دیگر اعضای شورای سیاستگذاری کنفرانس ملی فناوریهای نوین بتن از روند برگزاری این کنفرانس در استان مطلع شد و در گفتگوی اختصاصی با ایسنا گفت: اگر فرهنگ استفاده از بتن با فناوری های نوین را در ساختمان ها جا بیاندازیم اتفاق بزرگی در استفاده بهینه از انرژی و کیفیت ساختمانهای کشور رخ می دهد.

وی گفت: برگزاری این کنفرانس گام موثری در جهت تحقق این هدف بزرگ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در سال گذشته 139بیمارستان با 21 هزار و 200 تخت در کشور در دست ساخت بود و با توجه به هدف گذاری هایی که مد نظر بود 28 بیمارستان با 2هزار و 460 تخت تحویل داده شد و از آنجاییکه که سال مالی 93 تا هفته دولت امسال به پایان می رسد ساخت مابقی بیمارستانها نیز تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاست دولت بر مقوله سلامت یک نگاه عمیق است،اضافه کرد: در سال 94 برای تحقق اهداف ارتقای سلامت در جامعه بودجه مناسبی اختصاص داده شده و رشد مطلوبی هم داشته است.

مهندس علیزاده با بیان اینکه در گیلان از غربی ترین شهرستان گیلان که آستارا است تا شهرستانهای شرقی استان نظیر شهر ستان لنگرود بیمارستان هایی در حال ساخت است، ادامه داد: بیمارستان بزرگ 400 تخت خوابه رشت با طراحی ویژه و با تاکید بر درمان بیمار های مغز و اعصاب در مرکز استان در حال ساخت است.

وی گفت: در کشور پروژه های شاخص زیادی توسط سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی ساخته شده است و تکمیل سالن اجلاس، ساختمان مجلس شورای اسلامی و کتابخانه ملی ایران، امسال هم از پروژه های شاخص کشور به شمار می روند.    

طرح توسعه حرم حضرت معصومه (س) و حضرت شاه چراغ هم دو تا از پروژه های شاخص در کشور محسوب می شوند که برای پاسخگویی به خیل عظیم زائران کشور طراحی شده اند.