جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

آبشار میلاش- رودسر - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آبشار میلاش- رودسر

Loading the player...

به نام خدا
و سلام به شما دوستانی که با ما همراه شدین تا به یکی دیگر از مناطق گیلان سفر کنیم و با دیدنی هاش بیشتر آشنا بشیم. این بار قصد داریم به شهرستان رودسر بریم و از آبشار میلاش دیدن کنیم. امیدواریم این سفر بهتون خوش بگذره.
رودسر، 70 کیلومتر از مرکز استان فاصله داره و در شرق گیلان واقع شده. منطقه ای جلگه ای با پستی و بلندی های متنوع. این شهرستان، 4 بخش داره که یکی از این 4 بخش، رحیم آباده.
رحیم آباد در کناره ی شرقی رود بزرگ پلورود در پای کوهستان عظیم اِشکَوَر قرار داره. یکی از جاذبه های دیدنی منطقه ی رحیم آباد، آبشار زیبای میلاشه. برای دیدن این آبشار باید به روستای میلاش بریم.
این روستا در 45 کیلومتری جنوب غربی رودسر و 30 کیلومتری رحیم آباد واقع شده و از روستاهای اِشکَوَر سُفلی ست. آبشار میلاش بزرگ ترین و زیباترین آبشار منطقه  رحیم آباده. برای این که به این آّبشار برسیم، اول از یک باغ فندق می گذریم و در حدود 500 متری به راهی باریک بَرمی خوریم که به جنگلی قدیمی منتهی می شه. جنگلی با انبوهی از درختان مَمَرز. به دره ی
مازی بُن که برسیم می تونیم این آبشار سِحرانگیز رو ببینیم. ارتفاع آبشار میلاش  25 متر، عرضش 8 و مساحتش 150 متره. آب از شیب 85 درجه، به پایین با فشار سرازیر می شه. در تابستان این آبشار، 7 پره ی آبی داره و عمق استخرش 70 سانتیمتره. چون آبش به صورت پلکانی می ریزه، استخر عمیقی پدید نیومده. مساحت حوضچه ی آبشار میلاش 30 متره و صخره ی سنگی ایجاد شده در محدوده ی آبشار 32 متره. به غیر از این آبشار، منطقه ی «کهنه سَره» هم از جاهای باستانی روستای میلاشه که سکونتگاه انسان های دوران گذشته بوده.  
دوستان همسفر، از این که تا پایان گشت و گذارمون ما رو همراهی کردین. از شما سپاسگزاریم. تا فرصتی دوباره، بدرود.