رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

یاد و یادگار - نمایش محتوای صدا

 

 

جدیدترین تولیدات رادیو

« بازگشت

یاد و یادگار

استان گیلان به لحاظ دارا بودن موقعیت های متنوع اقلیمی، جغرافیای، تاریخی، فرهنگی، زبانی و سیاسی - اقتصادی و همجوار بودن با کشور های حاشیه دریای خزر و قرار گرفتن در کریدور شمال - جنوب از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است. "یاد و یادگار" عنوان برنامه ای است با ساختار ترکیبی – نمایشی که روزانه به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز گیلان تهیه و پخش می شود.

برنامه ویژه ی فرهنگ مردم در رادیو گیلان است که در شش روز اول هفته به مدت 30 دقیقه از ساعت 08:45 و در روزهای جمعه بمدت 2 ساعت از ساعت 16:30 پخش می شود. ساعت پخش این برنامه درصورت تلاقی با مسابقات ورزشی یا پخش برنامه های ویژه ی سراسری به قبل یا بعد از آن انتقال می یابد. برنامه یاد و یادگار بنا به درخواست بسیاری از شنوندگان در ساعت 24 همان روز تکرار می شود.

نقل، نمایش، مسابقه، گزارش، آواها و نواهای محلی در کنار متن هایی از تاریخ گیلان، معرفی شهرها و شهرستان های گیلان، مناطق دیدنی، آداب و رسوم، ضرب المثل ها، واژگان گیلکی و همه موضوع هایی که به فرهنگ عامه مردم گیلان مربوط می شود از بخش های این برنامه است.

علاوه برآن درروزهای جمعه میهمانی از جمع نویسندگان، هنرمندان، پژوهشگران، ورزشکاران و اهالی سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در برنامه حضور خواهد داشت.

عوامل برنامه:

طراح و تهیه کننده: سید علی شفیعی

نویسنده: سید یعقوب باقری

نویسندگان بخش نمایشی: اعظم آف، ابراهیم عاطفی

نویسنده نقل: طاهره اسماعیلی

گویندگان: سید یعقوب باقری، فرحروز دواتگر

گزارشگر: داریوش محمدی

دستیار تهیه : سیده مریم ثابت

صدابردار: مریم عابد

کارگردان و تهیه کننده : بخش نمایشی: اکرم آف

بازیگران: زری شیرین زاده، سکینه سلیمی، مرضیه گوهری، ایرج حیاتی ، حسین سیری، ابراهیم عاطفی، اکرم آف

 

برنامه های رادیو گیلان روی موج AM با فرکانس 1251 کیلوهرتز و با موج MW با فرکانس 657 کیلوهرتز پخش می شود.