رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

نماز جمعه شهرستانها - نمایش محتوای صدا

 

 

جدیدترین تولیدات رادیو

« بازگشت

نماز جمعه شهرستانها

Loading the player...
يكي از فرايض مهم اسلام كه به روزجمعه تعلق مي گيرد برپايي نماز جمعه مي باشد، نمازجمعه جلوه اي زيبا از سيماي اسلام و نشان دهنده عظمت و شكوه و همبستگي اُمت اسلام است، نماز جمعه مهمترين و كارآمدترين پايگاه اساسي ديني و پايگاه بزرگ عبادي، تبليغي و جهادي اسلام مي باشد و حضور انبوه مردم در نماز جمعه تجلي ايمان و نشانه اسلام دوستي آنان ميباشد. نماز جمعه يكي از بزرگترين شعاير اسلام و مظهر وحدت، مساوات و صميميت مسلمانان است و اهداف بزرگ معنوي، فرهنگي و ســياسي را در قبال دارد، براستي اگر مسلمانان آنگونه كه اسلام در نظرگرفته است آنرا با روح و جسم، بيداري و هوشياري وبا اشتراك همگاني اداء كننــد يقيناً به ايشان اعتلاي ايماني ، اُخوت اسلامي، بصيرت و دانايي و عظمت و شکوفايي مي بخشد. 
در آیات ۹ و ۱۰ سورهٔ جمعه در قرآن چنین آمده است: ای کسانی که ایمان آورده‌اید چون برای نماز جمعه ندا در داده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این برای شما بهتر است (۹) و چون نماز گزارده شد در روی زمین پراکنده گردید و فضل خدا را جویا شوید و خدا را بسیار یاد کنید باشد که شما رستگار گردید (۱۰) .
سیمای مرکز گیلان برنامه ای باعنوان « نماز جمعه شهرستانها » تهیه و پخش می نماید، این برنامه در خصوص برگزاری نماز جمعه در سطح استان گیلان است که در 29 شهر برگزار می شود.
نماز جمعه شهرستانهای استان گیلان هر هفته در روزهای جمعه در یکی از شهرهای استان ضبط و دوشنبه ها از ساعت 30:15 از شبکه باران پخش میشود. 
بخش های  این برنامه عبارتنداز: تیتراژ برنامه که جلوه های نمادین از برگزاری نمازگزاران در سطح استان است و همچنین خطبه اول نماز جمعه که توسط امام جمعه  در خصوص موضوعات و مسایل خودسازی و خود شناسی ایراد می گردد درخصوص موضوعات و مسایل دینی است و در ادامه وله تصویری که در قالب طرح های گرافیک و تایپ رایانه ارایه می گردد اهم موضوعات خطبه دوم است و در ادامه ایراد خطبه دوم نماز جمعه که توسط امام جمعه قراعت می گردد و سپس تیتراژ پایانی برنامه پخش می شود.
 
تاریخ تولید: 930101
تهیه کننده : محمدرضا رمضانی -علی شمسایی  - رحمت حقی پور
 صدابردار: محمدرضا رمضانی - مریم عابد -  زهره خوش خلق