حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

زمزمه های عارفانه - نمایش محتوای صدا

 

 

جدیدترین تولیدات رادیو

« بازگشت

زمزمه های عارفانه

Loading the player...
 

 

در فرهنگ اسلامی، دعا یکی از برترین عبادات معرفی شده است. امام سجاد علیه السلام در «مناجات الذاکرین» به خداوند چنین عرض می‌کند: « و من اعظم النعم علینا جریان ذکرک علی السنتنا و اذنک لنا بدعائک و تنزیهک و تسبیحک» (یکی از برترین و بزرگترین نعمت های تو بر ما یاد توست که بر زبان‌های ما جاری است و اجازه توست به ما که تو را بخوانیم و دعا و تسبیح کنیم.)

 

در برخی از روایات دعا اسلحه مؤمن معرفی شده است. جایگاه و ارزش و اهمّیّت دعا در فرهنگ اسلامی، از سفارش های قرآن و معصومین ـ علیه السّلام ـ معلوم می شود.

این تأکید بسیار زیاد، نشانگر جایگاه ویژه دعا در اسلام است، تا جایی که رسول گرامی ـ صلیّ الله علیه و اله ـ فرمود: «اَلدُّعاءُ مُخُّ الْعِبادَةِ» دعا مغز عبادت است.

 

همچنین امام باقر ـ علیه السّلام ـ فرمود: «ما مِنْ شَیْءٍ أَفْضَلُ عِنْدَاللهِ عَزَّوَجَلَّ مِنْ أَنْ یُسْأَلَ وَ یُطْلَبَ مِمّا عِنْدَهُ» در نزد خدا هیچ چیز بهتر از این نیست که از او سؤال شود و از آنچه نزد اوست درخواست گردد.

 

رادیو گیلان هر روز قبل از اذان صبح برنامه ای عرفانی با عنوان «زمزمه های عارفانه» با ساختار کلامی آوایی پخش می کند.

 

فضاسازی برای پخش اذان صبح و آماده سازی مخاطبان برای داشتن حضور قلب در محضر پروردگار و پرداخت به قرآن و نماز و ایجاد احساس حضور در پیشگاه پروردگار و راز و نیازهای سحرگاهی از ویژگی های برنامه زمزمه های عارفانه از صدای مرکز گیلان است.

 

برنامه زمزمه های عارفانه هر روز به مدت 15 دقیقه با موضوع معارف اسلامی، با هدف ارشادی – تربیتی، ویژه ی اذان صبح در رادیو گیلان تهیه و پخش می گردد.

 

 

 

 

       
       

برنامه های رادیو گیلان روی موج AM با فرکانس 1251 کیلوهرتز و با موج MW با فرکانس 657 کیلوهرتز پخش می شود.

 

 

تاریخ تولید: 1393

عوامل برنامه:

نویسنده: اعظم آف

تهیه کننده : اعظم آف

صدابردار: حمید سلیمان زاده

گوینده : خانم  پورمساح