رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آفتاب پرده نشین - نمایش محتوای سیما

 

 

آفتاب پرده نشین

Loading the player...

در انتظار ظهور بقية‏اللّه‏ (عج)، هر حركتى از توفيق الهى نشأت می‏گيرد و هر گامى كه در زمينه تسريع ظهور و تعجيل در رؤيت آفتاب پرده ‏نشين برداشته شود، بدون ترديد عنايت الهى را به همراه دارد.

بنا بر اين بسى جاى خوشوقتى است كه توفيق نصيبم شد تا اندك زمامى فارغ از دغدغه‏ ها، با ياد اميدبخش آن يوسف زهراى اطهر سلام ‏اللّه‏ عليها، قلب مضطرب و دل تاريكم را آرامش و روشنى بخشم، و بنام نامى آن عزيز سفر كرده بعنوان همراهى با كاروان دل‏سوختگان مهدى عجل‏ اللّه ‏تعالى فرجه ‏الشريف قلم را با انگشتان عاصيم به حركت در بياورم، تا شايد دل هاى زخم برداشته در محروميت و در غيبت از فيض حضورش، التيام يابند و نغمه حرمان و هجران را سر دهند، باشد كه رحمت واسعه حق بجوشد و وصال يار ياران نصيب همگان گردد.

انتظار فرج مهدى آل محمد صلوات اللّه‏ عليهم اجمعين همزاد استقامت در انجام وظايف شخص منتظر است. بنابراين منتظران يوسف فاطمه ‏سلام ‏اللّه ‏عليها از روحيه‏ اى سرشار از اميد و نشاط برخوردارند و در قبال مسائل و مشكلات جامعه، با احساس مسئوليت ودقت در تشخيص وظيفه، نظر صائب دارند و شانه خالى نمی كنند.


پايدارى و استقامت، در نهاد « انتظار» گنجانده شده است و ملازم يكديگرند. حتى گاهى « مفهوم انتظار» بخاطر نبود مراقبت لازم و پايدارى در مرحله استقامت نقض می‏ شود.

از جمله مسائلى كه روحيه منتظران ظهور حق را تقويت می ‏كند، و آنان را بسان كوه، استوار می‏ سازد، اميدوار بودن است. اميد به زندگى روشن در پرتو نور ولايت، برچيدن همه بدبينی ها است. آنان كه به آينده بشريت، دوران سعادت و نيكبختى را در ذهن خويش تصور می‏ كنند و دوران جهالت و ضلالت بشر را پايان يافته فرض می كنند، اين انسانها، خوشبين به زمان و اميدوار به فعاليت و چرخش فعال اجتماع مؤمنين هستند.

اينان روحيه يأس از عملكردها و بدبينى به آينده را از در قلب و آستانه ورودى دل، منع می كنند و آينده را با قدوم پاك و منور حضرت بقية‏اللّه‏، غرق در نور و معنويت، بركت و صلح و صفا، عزت مؤمنين و ذلت و نابودى دشمنان دين و قرآن می ‏بينند، و چون اين لحظه نورانى و تشريف ‏فرمايى را در هر فرصت و اوقاتى احتمال می ‏دهد، حساسيت فزونترى را در تصحيح اعمال خويش و تطبيق آن با قرآن و سنت، از خود بروز می دهد. بنابراين يكى از اوصاف ممتاز منتظران ظهور حضرت، داشتن روحيه نشاط و پر از اميد است.

"آفتاب پرده نشین" عنوان برنامه ایست تلویزیونی کاری از گروه اجتماعی شبکه باران که از شبکه باران پخش می گردد.

 

عوامل برنامه عبارتند از:

تهیه کننده: رضا زارع

کارگردان: گلعلی زاده

تدوین: رحیمی مقدم