رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

گلهای زندگی - نمایش محتوای خبر

 

 

گلهای زندگی

شناسه : 64338654
Loading the player...
 

 

پیامبر اکرم (ص) بر کوشا بودن پدر و مادر و تربیت فرزندان دستور داد و فرمودند: فرزندانتان را گرامی بدارید و آنان را به آداب نیکو بیارائید.

 

هر كس نزد وي كودكي است بايد با او رفتار كودكانه داشته باشد و نيز فرمود: رحمت خداوند بر پدري باد كه در راه نيكي و نيكوكاري به فرزند خود كمك كند. به او نيكي نمايد و مانند كودكي، رفيق دوران كودكي وي باشد، او را دانشمند و با ادب پرورش دهد.

اينكه يك كودك چقدر تربيت پذير باشد، در درجه اول بستگي به اين دارد كه احساس كند چقدر مورد محبت قرار دارد و چقدر به عنوان يك انسان و عضو خانواده او را به حساب مي آورند. تربيت، جزئي لاينفك ازهركاري است كه براي كودك و با كودك انجام مي دهيم. زماني وظيفه مادري را با تغذيه شيرمادر و شروع تدريجي غذاي كمكي و از شيرگرفتن به انجام رسانيده ايد ، اينك نوبت انجام سايرجنبه هاي مادري است. چنانچه وظايف مادري را تا به حال خوب به انجام رسانيده باشيد اينك نيز در حال تربيت كودك خود در موقعيت مطلوب هستيد.

امروزه خانواده و رسانه ها نقش اساسی در آموزش کودکان ایفا می کنند، استفاده از برنامه های صدا و سیما برای کودکان ضرورتی گریز نا پذیر تبدیل شده است، صدا و سیما نیز با بهره گیری از شرایط و شناخت ظرفیت های کودکان در جامعه تحولات چشمگیری به ویژه در فرآیند آموزش آنها دارد از اینرو رادیو گیلان هر روز برنامه ای با عنوان گلهای زندگی برای کودکان در نظر گرفته است.

 

گلهای زندگی برنامه ای است ویژه کودکان که از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 15: 11 از رادیو گیلان پخش می شود. قصه خوانی، اشعار کودکانه، گزارش، تلفن، یک نکته یک پیام، گیلان من قشنگه، معرفی کتاب، حدیث، دعا و نیایش، ورزش (کودکانه) از موضوعات و بخش های مختلف این برنامه است.

 

از ویژگی های برنامه گلهای زندگی حضور مجری کودک می باشد که اجرای آن را پارسا پیرعلایی به عهده دارد.

       
       

 

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده: معصومه سلحشور

نویسنده: معصومه سلحشور،اعظم آف

گویندگان: اعظم آف، پارسا پیرعلایی، حدیث پورعبدالله،اکرم آف،متین جعفری

صدابردار: عفت جمالی پور

گزارشگر: خانم عباسی

بازیگران: اکرم آف، اعظم آف، نیلوفر کشاف، امیر علی حیدری، مجتبی دهقان، طاهره اسماعیلی، دنیا و سارا باقری