سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پیشوای نور - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشوای نور

شناسه : 64351745

در دوراني كه ديانت در تمامي عرصه هاي فكري و عملي ملت هاي جهان غريب بود و غرب در غرور كاذب خويش سعي در خروج دين از صحنه زندگي ملت ها داشت، بزرگ مردي از سلاله ابراهيم عليه السلام كه ديانت را با سياست آميخته بود، قد برافراشت و جلوه اي پويا از اسلام ارائه نمود و از رهگذر آن نظريه حكومت ديني را به ارمغان آورد و احياگر بزرگ اسلام در تاريخ شد. امام خميني (ره) با سال ها مبارزه خستگي ناپذير، محكي، براي راسخ ترشدن ايمان در دل مبارزان و فرصتي براي پژوهش گروه هاي علمي و انديشمنداني كه بدنه انقلاب را هدايت مي كردند بوجود آورد. اگر چه امروز امام عزيز در ميان ما نيست، اما راه و كلام او همچنان باقي است و انديشه هاي والاي آن پير فرزانه، راه ملت هاي ستم ديده جهان را ترسيم خواهد كرد.
حضرت امام خميني (ره) خورشيد فروزان عالم اسلام و ستاره درخشان عالم عرفان و سرور مجاهدان راه حق، رهبر كبير انقلاب اسلامي و بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، پس از سالها مبارزه در راه حق و متجلي ساختن اسلام حقيقي در ميان جوامع اسلامي و بشري و ستيز دائم با كفر و استكبار جهاني، در شامگاه 13 خرداد 1368 به ملكوت اعلي پيوست و جهان اسلام و تشيع در ماتم بزرگترين رهبر قرن، شجاع‌ ترين و آگاه‌ترين مرجع و رهبر اسلامي، ماتم زده و عزادار شد. در پي ارتحال جانكاه حضرت امام خميني (ره) اولين اطلاعيه از سوي حجت‌الاسلام والمسلمين حاج احمد آقا خميني فرزند بزرگوار ايشان صادر شد: «بسم‌ا... الرحمن الرحيم، انا لله و انااليه راجعون. روح بلند پيشواي مسلمانان و رهبر آزادگان حضرت امام خميني به ملكوت اعلي پيوست و دل مالامال از عشق به خدا و بندگان رنج كشيده صالحش از تپش افتاد، اما دلهاي دردمندي كه سرا ريز از عشق به خميني است تا ابد خواهد تپيد و خورشيد رهبري امام تابناك تر از گذشته بر عالم و آدم خواهد تابيد. ميليون ها نفر در روز 15 خرداد در مصلاي بزرگ تهران با امام دلهاي خويش و داع كردند. پيكر مطهر حضرت امام در بهشت زهرا به خاك سپرده شد و مقبره ايشان در كنار تربت پاك شهدا ميعادگاهي براي تجمع عاشقان ولايت و شيفتگان انقلاب اسلامي شد.
اي مهربان پدر، اي امام! شفيع ما باش تا در دنيا از خط اسلام جدا نشويم و در آخرت از صراط نلغزيم. دستمان را بگير، بر دلهايمان بتاب، جانمان را برويان و راهمان را بنمايان. روح امام عزيزمان شاد و راهشان پر رهرو باد .

منبع: دانشگاه علوم پزشكي تهران

بمناسبت گرامیداشت رحلت جانگداز امام خمینی (ره) این روز رادیو گیلان برنامه ای در صبح روز 14 خرداد با عنوان « پیشوای نور» تولید و پخش نموده است.

عوامل برنامه:

نویسنده: سید رضا سید دانش

تهیه کننده: سید رضا سید دانش

گوینده: قدسی – دواتگر

گزارشگر: داریوش محمدی - امینی