رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ماه بارون - نمایش محتوای خبر

 

 

ماه بارون

شناسه : 64351847

« ماه بارون» عنوان برنامه رادیویی ویژه ماه مبارک رمضان است که هر روز هنگام افطار به مدت 90 دقیقه از رادیو گیلان پخش می شود .

لحظه های افطار پای سفره ای پر از صفا و صمیمیت همراه با شنوندگان به مهر می نشینیم، خانواده ی ما 4 نفره است: صالح و زهرا ( پدر و مادر ) و رها و نیما ( فرزندان ) ما کنار رادیو می نشینیم و می شنویم و با هم گفتگو می کنیم اینجا خانه ای است پر مهر . . اینجا ماه بارونه . . .

برنامه « ماه بارون» در فضای معنوی و امید آفرین به موضوعات مختلف از قبیل: مناجات، دعا، گزارش از مشاغل خدماتی در شب مانند: ( آتش نشانی ها، بیمارستان ها، نانوایی ها و . . . ، پیام های مردمی ) گزارش ویژه از علما و خیرین و اذان می پردازد.

در ماه پر برکت رمضان، لحظات انسان ارزشمند است، در این ماه، هر لحظه انسان در آغوش پر لطف و رحمت خداوند است، به همین دلیل با رعایت نکاتی چند، می تواند بهره مندی خود را از این ایام خاص، بیشتر نماید. هنگام افطار و لحظه باز کردن روزه، آن هم روزه ای که به امر پروردگار گرفته بودیم، یکی از قشنگترین لحظات محسوب می شود، و آداب فراوانی برای افطار آورده شده، مانند :

1- مقدم داشتن نماز مغرب بر افطار  2- دعای هنگام افطار  3- گفتن ذکر لا اله الا الله 4- افطار کردن با :خرما - آب- شیر 5- خواندن سوره قدر هنگام افطار 6- گفتن بسم الله و دعا کردن و فضیلت افطاری دادن
امام صادق (علیه السلام) می فرمایند:هر مۆمنی برادر مۆمن خود را شبی از ماه رمضان افطاری دهد، خداوند برای او پاداش آزاد کردن سی بنده مۆمن در راه خدا را می نویسد و در برابر هر کدام، (مهمانان افطاری) دعایی مستجاب را نیز دارد.
افطاری دادن به مۆمنان، باعث بخشش گناهان، زیاد شدن روزی، آزاد کردن برده و خداوند، اجر روزه داران افطاری داده شده را، به او می دهد، بی آنکه از ثواب آنها کم کند.

عوامل برنامه:

تهیه کنندگان: مهدی آذری، بهرام نوری

نویسندگان: افسون ثابت، مریم واحد

گویندگان و بازیگران: بهرام نوری، مریم واحد، برنا انصاری، صدف پیشه احسان

گزارشگران: اکرم شاکری، محمد نبی نوروزی، داریوش محمدی، مریم شیرزاد

دستیاران: افسون ثابت، معصومه همتی

بازیگران: مهدی مدد کار، مهدی آذری، حسین سیری، نسرین بابایی