جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شب‌های شیدایی - نمایش محتوای خبر

 

 

شب‌های شیدایی

شناسه : 32747026
Loading the player...
به دنبال گسترش قیام مردمی، امام قدس سره در پیامی عزم خود را مبنی بر بازگشت به ایران اعلام می دارد. بختیار که با حمایت امریکا و به عنوان یک چهره ی ملی قصد مهار انقلاب و خاموش کردن شعله های قیام را دارد، خود را در این امر ناتوان می یابد و می کوشد که با قانونی جلوه دادن دولت خود، قیام مردم را سرکوب نماید. مخالفت خود را با بازگشت امام قدس سره اعلام، و دستور بسته شدن فرودگاه های کشور را می دهد. در پی انتشار این دستور مردم خشمگین، به خیابان ها ریخته  و با تحصن و شعارهای کوبنده دولت بختیار را مخاطب قرار می دهند.
پس از پانزده سال دوری از وطن درمیان استقبال پرشور مردم قدم به خاک این سرزمین گذاشت ، پانزده سالی که به خاطر خروشیدن بر استبداد و طاغوت و به خاطر بر زبان جاری کردن حقیقت به عراق ، ترکیه و  فرانسه تبعید شد .
پس از یکصد و هفده روز توقف امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو، امام خمینی (ره) ساعت سه و سی دقیقه به وقت تهران به سوی تهران حرکت کردند .
شب‌های شیدایی تولید سیمای مرکز گیلان از 11 بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر به صورت زنده از شبکه باران پخش می‌شود.
به مناسبت سی وششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ویژه برنامه شب‌های شیدایی از 11 بهمن ماه جاری هر شب ساعت 21 بمدت 60 دقیقه روی آنتن شبکه باران می‌رود.
شب‌های شیدایی در 12 قسمت 60 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی سیرنگ پوررحیمی طراحی شده ، کارگردانی شب‌های شیدایی به‌ عهده صادق حسین‌پور است ،سید رضا سیددانش مجری این برنامه زنده تلویزیونی است .
نویسندگان این برنامه : علیرضا شعبانی ، سیرنگ پوررحیمی ، سیدرضا دانش .
ویژه‌ برنامه تلویزیونی شب‌های شیدایی شامل بخش‌هایی مانند مستند انقلاب، شکوفه‌های فجر، روز شمار انقلاب اسلامی در گیلان، حدیث یار، گفت‌وگو با چهره‌های انقلابی و شاخص استان، پیام آشنا، بانوان گیلانی در انقلاب اسلامی، مسابقه و سرودهای خاطره‌انگیز حماسی است.
 
سال تولید: 12/11/93
تهیه‌کنندگی: سیرنگ پوررحیمی 
نویسندگان: علیرضا شعبانی، سیرنگ پوررحیمی، سیدرضا دانش
دستیار تهیه : ابراهیم نظرپور 
تصویربرداران : مهدی پژمان ،مهرداد محزون ، محمدرضا بهروز
نورپرداز: هادی  فکرجوان