جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

روز شمار تاریخ - نمایش محتوای خبر

 

 

روز شمار تاریخ

شناسه : 69741603
Loading the player...
"روز شمار تاریخ" یک برنامه تلویزیونی به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایام الله دهه فجر از شبکه باران پخش گردید. 
انقلاب اسلامي ايران كه در بهمن ماه سال 57 متولد شد، در عين داشتن اهداف سياسي و اجتماعي، نگاه خاصي به تمدن و جهان بيني اسلامي داشت. اين رويداد در بيداري مسلمانان جهان و نوزايي باورهاي ديني نقش عمده اي ايفا كرد. هر چند تلاش زورمندان جهان، به ويژه در غرب، بر آن بوده است كه همواره از انقلاب اسلامي ايران چهره اي ضد فرهنگي و متجاوز ترسيم نمايند، ولي رهبري فرزانه ي آن بر مفاهيم بكر و تازه اي كه در روح انقلاب اسلامي موج مي زند تكيه نموده و بر مشتركات آن با دنيا و اختصاصات منحصر به فرد آن، كه در مكاتب گوناگون و جريان هاي فكري و نحله هاي مختلف دنيا موجود نيست، اصرار مي ورزند به گونه اي كه معتقد به پويايي و برجسته كردن و مقاومت و بيان نمودن و ترويج آن اختصاصات هستند.
از منظر امام راحل (ره) مفهوم صدور انقلاب در واقع انتقال ارزش هاي معنوي و الهي آن و رساندن اين رسالت به گوش جهانيان از طريق استفاده از امكانات و ابزارهاي پيام رساني مي باشد كه بايد اين هدف با استفاده از راهكارهاي موجود مانند: دعوت و تبيين مفاهيم و معارف اسلامي در جهان، معرفي و تبيين فرهنگ و تمدن ايراني اسلامي، فراهم آوردن زمينه هاي مناسب براي گفتگوي تمدن ها و فرهنگ ها، تقويت وحدت امت اسلامي، احياي فرهنگ اهل بيت (ع) و ترويج و گسترش زبان و ادبيات فارسي تحقق يابد.
 
پيروزي انقلاب اسلامي ايران در بهمن ماه سال 57 سر منشأ تحولات عظيمي در منطقه و جهان گرديده و تأثيرات شگرف بين المللي را به دنبال داشته است. انقلابي كه با تكيه بر ايمان و باورهاي اسلامي و با شعار نه شرقي، نه غربي رژيم خودكامه ي شاه را سرنگون كرد. و حكومت جمهوري اسلامي را در اين سرزمين محقق ساخت.
سال تولید: 931110
تهیه کننده : رضا سیف پور
کارگردان : علی باباخانی 
دستیار تهیه : جلال (مونیک) رفیعی مقدم 
تدوینگر: سید علی حسینی نسب
دستیار صدا و تصویر: مجتبی کاظمی ، فرزاد قندی
رایانه : محمد ضمیر
تکنیسین ضبط: مرتضی تیززا
گزارشگر: ارشد امیر اسکندری، بهزاد دانش فر، مرتضی جلوه