رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آیینه زندگی - نمایش محتوای خبر

 

 

آیینه زندگی

شناسه : 64337138
Loading the player...
 

گروهی از فارغ التحصیلان پس از گذشت چند سال و تشکیل زندگی و رسیدن به موقعیت‌های خوب کاری و اجتماعی طبق قرار قبلی به دیدن یکی از استادهای مجرب دانشگاه خود رفتند.بحث جمعی آن‌ها خیلی زود به گله و شکایت از استرس‌های ناشی از کار و زندگی کشیده شد. استاد برای پذیرایی از میهمانان به آشپزخانه رفت و با یک قوری قهوه و تعدادی از انواع قهوه‌خوری‌های سرامیکی، پلاستیکی و کریستال که برخی ساده و برخی گران‌قیمت بودند بازگشت.سینی را روی میز گذاشت و از میهمانان خواست تا از خود پذیرایی کنند. پس از آن‌که همه برای خود قهوه ریختند استاد گفت: اگر دقت کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که همگی قهوه‌خوری‌های گران‌قیمت و زیبا را برداشته‌اید و آن‌ها که ساده و ارزان‌قیمت بوده‌اند در سینی باقی مانده‌اند. البته این امر برای شما طبیعی و بدیهی است. سرچشمه همه مشکلات و استرس‌های شما هم همین است. شما فقط بهترین‌ها را برای خود می‌خواهید. قصد اصلی همه شما نوشیدن قهوه بود اما آگاهانه قهوه‌خوری‌های بهتر را انتخاب کردید و البته در این حین به آن‌چه دیگران برمی‌داشتند نیز توجه داشتید. به این ترتیب اگر زندگی قهوه باشد، شغل، پول، موقعیت اجتماعی و … همان قهوه‌خوری‌های متعدد هستند. آن‌ها فقط ابزاری برای حفظ و نگهداری زندگی‌اند، اما کیفیت زندگی در آن‌ها فرق نخواهد داشت. گاهی، آن‌قدر حواس ما متوجه قهوه‌خوری‌هاست که اصلا طعم و مزه قهوه موجود در آن را نمی‌فهمیم.پس دوستان من، حواس‌تان به فنجان‌ها پرت نشود… به جای آن از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید.

آیینه زندگی برنامه ای است که به موضوعات خانواده و نیازهای آن در رادیو گیلان می پردازد.

 

این برنامه هر روز غیر از جمعه ها از ساعت 10:30 به مدت 45 دقیقه از صدای مرکزگیلان پخش می شود.

 

دانستنی های خانواده، سبک زندگی، اقتصاد و فرهنگ، پیام های مردمی، حضور پزشکان در برنامه و پرداختن به بحث سلامت از آیتم های آیینه زندگی است.

 

استفاده از تلفن های مردمی و پخش گزارش، بحث کارشناسی، ارائه راهکار از سوی کارشناسان با حضور در این برنامه ی زنده رادیویی موجب رضایت مخاطبان برنامه می شود.

       
       

 

تاریخ تولید: 1393

 

تهیه کننده های برنامه : محمد رضا درودی، فاطمه بصارتی نیا، سکینه ربیعی ، معصومه سلحشور ، اعطم آف

گویندگان: شهربانو ربیعی – زهرا معادی – افرا فرقانی – حسین سیری – جواد زرساز

گزارشگران: اکرم جعفری – اکرم شاکری – زهرا سلیمانی –داریوش محمدی